آموزش کلش قسمت دوم(ساختمان های دفاعی)

آموزش کلش آف کلنز

آموزش کامل بازی کلش آف کلنز یا کلش که در اینجا برای شما قرار داده ایم که شامل تمام ساختمان های بازی،نیرو ها،نقشه های عالی برای نحوه ی چیدن بیس خود و …

شما میتوانید برای پیشرفت سریع در بازی خود از جم استفاده کنید و همچنین برای حمایت مالی سایت ایران جی جی برای بهتر شدن از ما جم خریداری کنید.

buy-gem

 

۲-ساختمان های دفاعی

۱-دیوار

walls

walls1-11

دیوار:

قرار دادن صحیح دیوار و چیدمانش نقشی تعیین کننده در قدرت دفاعی هر قبیله خواهد داشت. دیوار ها یکی از اصلی ترین عناصر کند کردن قدرت و سرعت نیرو های مهاجم است.

از آنجا که قدرت تخریبی دیوار شکنان در برابر دیوار چهل برابر می شود و دیوار اولویت اول و اصلی آنها در تهاجم است می توان آنها را اصلی ترین دشمن دیوار خواند.

با توجه به اینکه انفجاری که دیوار شکن ایجاد می کند در یک شعاع یک کاشی ای خسران یکسانی ایجاد می کند بنابراین یک دیوار دو لایه تحت تاثیر این انفجار قرار خواهد گرفت و اینکه این دیوار دو لایه است بدان معنی نیست که لایه ی دوم توسط لایه ی اول محافظت می شود. ( فقط در مورد دیوار شکنان)

تا به اینجا دیوار سطح ۱۱ قوی ترین سازه ی بازی است. قدرت اش ۷ هزار است.

استراتژی دفاعی:

مهمترین هدف دیوار ها جلوگیری از نفوذ نیرو های پیاده نظام دشمن به داخل قبیله و معطل کردن آنهاست. با این عمل آنها این امکان را به سایر عناصر دفاعی می دهند که با خیالی آسوده به سمت نیرو های نفوذی شلیک کنند.

از آنجا که تعداد دیوار های قابل دسترس در هر سطح خانه ی اصلی محدود خواهد بود باید از عوامل مهمتر توسط دیوار مراقبت شود. مثلا خانه ی اصلی که قلب قبیله است ، عناصر دفاعی و مخازن. از آنجا که خانه ی کارگر ، اردوگاه ارتش و … نه توان دفاعی دارند و نه اهمین زیادی بهتر است در خارج از لایه های دیوار قرار بگیرند.

از آنجا که کمانداران و جادوگران می توانند از پشت دیوار به سازه ی قبیله ی شما خسارت وارد کنند بهتر است این لایه های خارجی را توسط خمپاره انداز ها و برج های دفاعی خود تحت مراقبت قرار دهید.

استراتژی هجومی:

بیشتر دقتتان به فضاهای خالی بین دیوار ها و همچنین دیوار هایی با سطوح پایین تر باشد. البته فضا های خالی ممکن است شامل تله ها ( مانند بمب ها ی زمینی ، بمب غول پیکر و یا تسلای مخفی) باشد. برای جلوگیری از این غافل گیری به درستی از دیوار شکنان بهره ببرید تا غافلگیر نشوید . یکی دیوار شکن را برای انهدام لایه ی اول دیوار بفرستید . پس از شکسته شدن دیوار ، دیوار شکن بعدی دیگر به آن لایه کاری ندارد و برای انهدام لایه ی بعدی وارد محوطه ی خالی شده و اگر تله ای آنجا باشد آشکار خواهد شد.

دیوار هایی که توسط عناصر دفاعی دشمن به طرز خوبی پوشش داده نشده اند هم گزینه های خوبی برای طرح ریزی حمله خواهند بود.

تعداد دیوار شکن های (سطوح مختلف) مورد نیاز برای تخریب سطوح مختلف دیوار :

سطح دیوار شکن دیوار سطح ۱ دیوار سطح ۲ دیوار سطح ۳ دیوار سطح ۴ دیوار سطح ۵ دیوار سطح ۶ دیوار سطح ۷ دیوار سطح ۸ دیوار سطح ۹ دیوار سطح ۱۰ دیوار سطح ۱۱
۱ ۱ ۲ ۲ ۲ ۳ ۵ ۶ ۷ ۹ ۱۲ ۱۵
۲ ۱ ۱ ۲ ۲ ۳ ۴ ۴ ۵ ۷ ۹ ۱۱
۳ ۱ ۱ ۱ ۱ ۲ ۳ ۳ ۴ ۵ ۶ ۸
۴ ۱ ۱ ۱ ۱ ۲ ۲ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶
۵ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۲ ۲ ۲ ۳ ۳ ۴
۶ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۲ ۲ ۲ ۳ ۳

برای مثال اگر دیوار شکن سطح یک باشد ودیوار سطح یازده ، برای تخریب این دیوار به پانزده دیوار شکن سطح اول نیاز خواهیم داشت.

مشخصات:

سطح مورد نیازخانه ی اصلی سطح سلامتی Gold لول (Level)
۲ ۳۰۰ ۲۰۰ ۱
۲ ۵۰۰ ۱,۰۰۰ ۲
۳ ۷۰۰ ۵,۰۰۰ ۳
۴ ۹۰۰ ۱۰,۰۰۰ ۴
۵ ۱,۴۰۰ ۳۰,۰۰۰ ۵
۶ ۲,۰۰۰ ۷۵,۰۰۰ ۶
۷ ۲,۵۰۰ ۲۰۰,۰۰۰ ۷
۸ ۳,۰۰۰ ۱,۰۰۰,۰۰۰ ۸
۹ ۴,۰۰۰ ۱,۰۰۰,۰۰۰ ۹
۹ ۵,۵۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰
۱۰ ۷,۰۰۰ ۴,۰۰۰,۰۰۰ ۱۱

۲-توپخانه

cannon

canon1-13

توپخانه:

توپخانه ها اولین سازه ی دفاعی ای هستند که در اختیار کاربران قرار می گیرد. باید توجه داشت در هنگام ارتقاء کلیه ی سازه های دفاعی ، تا تکمیل سطح ارتقاییشان ، آنها توانایی دفاع را در برابر دشمن نخواهند داشت ( به استثنای جنگ های قبیله ای تیمی ( کلن وار Clan war) که در این صورت آخرین سطح سازه ی به روز شده در هنگام شروع جنگ آماده ی استفاده در کلن وار خواهد بود )

سطوح اول توپ خانه برای ارتقاء بسیار سریع و تقریبا خیلی هم ارزان هستند.

توپخانه ها فقط به اهداف زمینی توانایی شلیک دارند.

استراتژی دفاعی:

توپخانه دارای توان آتش افروزی بالا به همراه طیف قابل توجهی از محدوده است که آنها را یک عنصر دفاعی بسیار مناسب در برابر دیوار شکنان(که قدرت سلامت کمی دارند) قلمداد می کند.

توپخانه ها عناصر دفاعی خوبی در جهت آسیب رسانی به غول های دشمن در حین آسیب رسانی به سایر سازه های دفاعی هستند. برای این منظور خمپاره انداز ها و برج های جادوگر را در تیر راس آتش توپخانه قرار دهید.

از خود توپخانه ها هم توسط ضد هوایی ها حمایت کنید( حداقل توسط یک برج کماندار یا برج جادوگر) ، زیرا همانگونه که گفته شد توپخانه فقط توانایی مقابله با نیرو های زمینی را دارد و کاری در مقابل ارتش هوایی دشمن نمی تواند انجام دهد.

توپخانه ها و خمپاره انداز ها را خیلی زود در سطوح پایین ارتقاء دهید چون ارتقاء آنها کمک بسیاری برای دفاع از قبیله خواهد بود.

استراتژی هجومی:

توپخانه های یکی از محدود عناصر دفاعی هستند که توانایی آسیب رسانی به نیرو هوایی را ندارند. بدین ترتیب برای نابودی آنها استفاده از بالن ها ، مینیون ها و اژدها توصیه می شود ( البته اگر توسط برج های جادوگر و کماندار و ضد هوایی دشمن پوشش داده نشده باشند.)

توپخانه ها در هر شلیک خود فقط می توانند به یک عضو دشمن آسیب وارد کنند. این امر باعث می شود بتوان با گروهی پراکنده از کمانداران و بربر ها آنها را نابود کرد.

مشخصات:

محوطه سرعت حمله نوع حمله
۹ کاشی ۰٫۸ ثانیه پیاده نظام دشمن
هدف قرار دادن یک واحد درهر بار شلیک
سطح آسیب در هر ثانیه آسیب در هر شلیک سطح سلامتی Gold زمان مورد نیاز برای ساخت یا ارتقا تجربه کسب شده با ساخت یا ارتقا نیازمند تون هال
۱ ۹ ۷٫۲ ۴۲۰ ۲۵۰ ۱ minute ۷ ۱
۲ ۱۱ ۸٫۸ ۴۷۰ ۱,۰۰۰ ۱۵ minutes ۳۰ ۱
۳ ۱۵ ۱۲ ۵۲۰ ۴,۰۰۰ ۴۵ minutes ۵۱ ۲
۴ ۱۹ ۱۵٫۲ ۵۷۰ ۱۶,۰۰۰ ۲ hours ۸۴ ۳
۵ ۲۵ ۲۰ ۶۲۰ ۵۰,۰۰۰ ۶ hours ۱۴۶ ۴
۶ ۳۱ ۲۴٫۸ ۶۷۰ ۱۰۰,۰۰۰ ۱۲ hours ۲۰۷ ۵
۷ ۴۰ ۳۲ ۷۲۰ ۲۰۰,۰۰۰ ۱ day ۲۹۳ ۶
۸ ۴۸ ۳۸٫۴ ۷۷۰ ۴۰۰,۰۰۰ ۲ days ۴۱۵ ۷
۹ ۵۶ ۴۴٫۸ ۸۳۰ ۸۰۰,۰۰۰ ۳ days ۵۰۹ ۸
۱۰ ۶۵ ۵۲ ۸۹۰ ۱,۶۰۰,۰۰۰ ۴ days ۵۸۷ ۸
۱۱ ۷۵ ۶۰ ۹۷۰ ۳,۲۰۰,۰۰۰ ۵ days ۶۵۷ ۹
۱۲ ۸۶ ۶۸٫۸ ۱,۰۷۰ ۶,۴۰۰,۰۰۰ ۶ days ۷۲۰ ۱۰
۱۳ ۹۸ ۷۸٫۴ ۱,۱۷۰ ۷,۵۰۰,۰۰۰ ۷ days ۷۷۷ ۱۰

 ۳-برج کماندار

archer-tower

archer-tower1-13

برج کماندار:

برج کماندار توانایی هدف قرار دادن هم پیاده نظام دشمن را داراست و هم نیروی هوایی .

استراتژی دفاعی:

برج کماندار طیف وسیعی را تحت پوشش قرار می دهد.بهتر است آنها را در لایه های بیرونی قبیله قرار دهید.

با توجه به هدف قرار دادن تمامی عناصر دشمن هجومی و به دلیل محوطه ی گسترده ی تحت پوشش اش از این برج برای پوشش و حمایت از سایر عناصر دفاعی بهره برده می شود.

اگرچه هم از نظر زمانی و هم از نظر هزینه ارتقاء سطوح ، برج کماندار از توپخانه ها ارقام بالاتری را به خود اختصاص می دهند اما با توجه به خصوصیات برترش ( به خصوص توانایی حمله به نیروی هوایی دشمن) بهتر است ابتدا برج های کماندار خود را به سطوح بالاتر برسانید و سپس برای توپخانه ها اقدام کنید.

استراتژی هجومی:

اگرچه نیروی زمینی و هوایی شما از شر برج کماندار در امان نخواهد بود اما برج کماندار در هر بار تیر اندازی فقط یک واحد نیروی شما رو مورد اصابت قرار خواهد داد . با این تفسیر با محاصره کردنش به وسیله ی گروهی از کمانداران و یا گروهی از بربر ها می توانید به سادگی از کار بیاندازیدش.

اگر می خواهید بالن ها را به میدان نبرد بفرستید ، بهتر است تا جایی که می توانید آنها را از تیر راس برج های کماندار دور نگه دارید چون بالن ها سرعت کمی دارند و به راحتی توسط برج کماندار منهدم می شوند.

مشخصات:

محوطه سرعت حمله نوع حمله
۱۰ کاشی ۱ ثانیه نیروی زمینی و هوایی دشمن
هدف قرار دادن یک واحد درهر بار شلیک

 

سطح مورد نیازخانه ی اصلی تجربه ی اکتسابی زمان ساخت Gold سطح سلامتی قدرت تخریب درهر شلیک لول (Level)
۲ ۳۰ ۱۵ دقیقه ۱,۰۰۰ ۲۰۰ ۱۱ ۱
۲ ۴۲ ۳۰ دقیقه ۲,۰۰۰ ۴۵۰ ۱۵ ۲
۳ ۵۱ ۴۵ دقیقه ۵۰,۰۰۰ ۵۰۰ ۱۹ ۳
۴ ۱۲۰ ۴ ساعت ۲۰,۰۰۰ ۵۵۰ ۲۵ ۴
۵ ۲۰۷ ۱۲ ساعت ۸۰,۰۰۰ ۵۹۰ ۳۰ ۵
۵ ۲۹۳ ۱ روز ۱۸۰,۰۰۰ ۶۱۰ ۳۵ ۶
۶ ۴۱۵ ۲ روز ۳۶۰,۰۰۰ ۶۳۰ ۴۲ ۷
۷ ۵۰۹ ۳ روز ۷۲۰,۰۰۰ ۶۶۰ ۴۸ ۸
۸ ۵۸۷ ۴ روز ۱,۵۰۰,۰۰۰ ۶۹۰ ۵۶ ۹
۸ ۶۵۷ ۵ روز ۲,۵۰۰,۰۰۰ ۷۲۰ ۶۵ ۱۰
۹ ۷۲۰ ۶ روز ۴,۵۰۰,۰۰۰ ۷۵۰ ۷۵ ۱۱
۱۰ ۷۷۷ ۷ روز ۶,۵۰۰,۰۰۰ ۷۹۰ ۸۶ ۱۲
۱۰ ۸۳۱ ۸ روز ۷,۵۰۰,۰۰۰ ۸۴۰ ۹۸ ۱۳

۴-خمپاره انداز

mortar

mortar1-8

خمپاره انداز:

خمپاره انداز یک عنصر دفاعی با قدرت تخریبی بسیار بالا در هر شلیک است. این قدرت تخریبی به واسطه ی انفجاری است که ایجاد می کند. این قدرت تخریبی انفجاری در کنار محدوده ی وسیعی که تحت پوشش خودش قرار می دهد باعث می شود تا خمپاره انداز یک سازه ی دفاعی خوفناک برای نیرو های زمینی دشمن خطاب شود.

بزرگترین نقطه ی ضعف خمپاره انداز ها نقطه ی کور آنهاست. به شعاع ۴ کاشی ، خمپاره انداز ناتوان از آسیب رسانی به دشمن است ، بنابرا این بربر ها به راحتی می توانند خمپاره انداز ها را نابود کنند.

همانند توپخانه ، خمپاره انداز نیز نمی تواند با نیروی هوایی دشمن مقابله کند.

خمپاره انداز از تمام سازه های دفاعی قدرت سلامت کمتری دارد.

استراتژی دفاعی:

به طور معمول و معقول باید خمپاره انداز ها را در میانه ی قبیله گنجاند ، پشت حد اقل یک لایه دیوار دفاعی تا نیرو هایی مانند بربر ها که با نزدیکی کامل به خمپاره انداز می توانند آن را منهدم کنند را به نوعی معطل کرد.

به یاد داشته باشید هیچ گاه چندین خمپاره انداز را همزمان ارتقاء ندهید ، چون در پروسه ی زمانی ارتقاء سطحشان قدرت دفاعی ندارند. یکی یکی به ارتقاء شان بپردازید.

استفاده ی ترکیبی خمپاره انداز و برج جادوگر بسیار هوشمندانه است زیرا خمپاره انداز طیف وسیعی را تحت پوشش قرار می دهد و برج جادوگر هم می تواند به عنوان حامی نقطه ی کور خمپاره انداز بسیار مسمر ثمر واقع شود.

یک استراتژی بسیار خوب دیگر این است که خمپاره انداز ها را در نزدیکی یکدیگر قرار دهید ( به طوری که هر کدام یک محدوده را تحت مراقبت قرار دهند. تقاط مشترکی که دو یا چند خمپاره انداز تحت پوشش قرار می دهند برای هر نیروی زمینی ای محدوده ی نابودی خواهد بود.

استراتژی هجومی:

برای از بین بردن خمپاره انداز باید از نقطه ی کور آن بهره جست. بربر ها و جن ها ( البته جن ها زمانی که تمام منابع و مخازن دشمن از بین رفته باشند!) نیرو های بسیار خوبی برای این امر هستند.

کمانداران هم نیرو های خوبی برای نابود کردن خمپاره اندازه ها خواهند بود اما به دو شرط ، اول آنکه از تهدید سایر نیرو های دفاعی دشمن در امان باشند و دوم آنکه خمپاره انداز را محاصره کنند و از چند نقطه به آن ضربه وارد کنند.

سلامت این سازه تقریبا پایین است و توسط غول ها و طلسم رعد و برق می توان آنها را سریع از بین برد.

عاجز بودن در برابر نیرو های هوایی باعث می شود تا با استفاده از بالن ، مینیون و اژدها بتوان نابودشان کرد.

در نهایت مراقب باشید در محدوده ی آتش خمپاره انداز نیرو هایتان را با هم به میدان نفرستید ، در غیر این صورت خمپاره انداز با چند بار شلیک همه شان را نابود خواهد کرد.

در آخر:اگر لول خمپاره انداز با آرچر برابر باشد با یک ضربه آچر نابود می شوند

مشخصات:

محوطه سرعت حمله نوع حمله
از ۴ کاشی تا ۱۱ کاشی ۵ ثانیه پیاده نظام دشمن
قدرت تخریب انفجاری به شعاع ۱٫۵ کاشی

 

سطح مورد نیازخانه ی اصلی تجربه ی اکتسابی زمان ساخت Gold سطح سلامتی قدرت تخریب درهر شلیک لول (Level)
۳ ۱۶۹ ۸ ساعت ۸,۰۰۰ ۴۰۰ ۲۰ ۱
۴ ۲۰۷ ۱۲ ساعت ۳۲,۰۰۰ ۴۵۰ ۲۵ ۲
۵ ۲۹۳ ۱ روز ۱۲۰,۰۰۰ ۵۰۰ ۳۰ ۳
۶ ۴۱۵ ۲ روز ۴۰۰,۰۰۰ ۵۵۰ ۳۵ ۴
۷ ۵۸۷ ۴ روز ۸۰۰,۰۰۰ ۵۹۰ ۴۰ ۵
۸ ۶۵۷ ۵ روز ۱,۶۰۰,۰۰۰ ۶۱۰ ۴۵ ۶
۹ ۷۷۷ ۷ روز ۳,۲۰۰,۰۰۰ ۶۴۰ ۵۵ ۷
۱۰ ۹۲۹ ۱۰ روز ۶,۴۰۰,۰۰۰ ۶۷۰ ۶۵ ۸

 ۵-ضد هوایی

air-defense

air-defense1-8

ضد هوایی:

ضد هوایی یک سازه ی بسیار قدرتمند جهت آسیب رسانی به نیروهای هوایی دشمن است.

ضد هوایی می تواند فقط یک هدف را در هر بار شلیک خورد مورد اصابت قرار دهد.

استراتژی دفاعی:

ضد هوایی محدوده ی قابل توجهی را تحت پوشش قرار می دهد و قدرت تخریبی بسیار بالایی هم در هر بار شلیک دارد. بنابراین با توجه به محدوده ی پوششی شان بهتر است طوری مستقر شوند که تا حد ممکن فضای داخل قبیله را تحت حفاظت قرار دهند.

با توجه به اینکه ضد هوایی نمی تواند به پیاده نظام دشمن آسیبی وارد کند ، یکی از نخستین اهداف نیرو های دشمن خواهد بود. بنابراین بهتر است به خوبی از ضد هوایی حمایت شود. تا جایی که ممکن است ضد هوایی را در لایه ی دوم دفاعی خود قرار دهید ، لایه ای پشت عناصری دفاعی ای مانند توپخانه ها و برج ها.

استراتژی هجومی:

ضد هوایی دشمن به طور معمول اولین هدف در هر حمله است زیرا از بین بردن آن کمکی شایان برای تسریع در نابودی سایر سازه های دشمن است. حال می خواهد به کار گیری فرشته باشد برای پشتیبانی از نیروهای پیاده ، یا به کار گیری نیرو های هوایی.

بالن ها با یکی دو شلیک ضد هوایی سقوط می کنند بنابراین اگر می خواهید از آنها استفاده کنید حتما یا آنها را از محدوده ی محافظت ضد هوایی دور نگه دارید و یا ابتدا ضد هوایی را نابود کنید و سپس آنها را به میدان بفرستید.

یکی از بهترین روش ها برای تخریب ضد هوایی فرستادن گروهی بزرگ از مینیون هاست. ضد هوایی در هر بار شلیک اش معطوف یک واحد هوایی خواهد بود و این حربه می تواند بسیار موفقیت آمیز باشد.

مشخصات:

محوطه سرعت حمله نوع حمله
۱۰ کاشی ۱ ثانیه نیروی هوایی دشمن
هدف قرار دادن یک واحد درهر بار شلیک
سطح مورد نیازخانه ی اصلی تجربه ی اکتسابی زمان ساخت Gold سطح سلامتی قدرت تخریب درهر شلیک لول (Level)
۴ ۱۳۴ ۵ ساعت ۲۲,۵۰۰ ۸۰۰ ۸۰ ۱
۴ ۲۹۳ ۱ روز ۹۰,۰۰۰ ۸۶۰ ۱۱۰ ۲
۵ ۵۰۹ ۳ روز ۲۷۰,۰۰۰ ۹۰۰ ۱۴۰ ۳
۶ ۶۵۷ ۵ روز ۵۴۰,۰۰۰ ۹۴۰ ۱۶۰ ۴
۷ ۷۲۰ ۶ روز ۱,۰۸۰,۰۰۰ ۹۹۰ ۱۹۰ ۵
۸ ۸۳۱ ۸ روز ۲,۱۶۰,۰۰۰ ۱,۰۴۰ ۲۳۰ ۶
۹ ۹۲۹ ۱۰ روز ۴,۳۲۰,۰۰۰ ۱,۱۰۰ ۲۸۰ ۷
۱۰ ۱,۰۱۸ ۱۲ روز ۷,۵۶۰,۰۰۰ ۱,۱۶۰ ۳۲۰ ۸

۶-برج جادوگر

wizard-tower

wizard-tower1-8

برح جادوگر:

برج جادوگر یک برج سنگی مخروطی شکل است که در بالایش یک جادوگر مستقر شده است که می تواند هم نیرو های زمینی دشمن را مورد هدف قرار دهد و هم نیروی هوایی را.

شلیک هایی که از برج جادوگر به سوی نیرو های دشمن فرستاده می شود حالت انفجاری دارد و از این نظر تخریبش همانند خمپاره انداز خواهد بود با این تفاوت که برج جادوگر نقطه ی کور ندارد.

قدرت شلیک های برج جادوگر نسبت به هر بار شلیک خمپاره انداز کمتر است اما با توجه به اینکه برج جادوگر تعداد دفعاتی بیشتر در واحد زمان دشمن را مورد هدف قرار می دهد قدرت تخریبی اش بالاست. به همین دلیل یک سازه ی دفاعی بسیار مناسب برای حمایت از سایر سازه های دفاعی است.

تنها ایرادی که این برج دارد این است که محدوده ی تحت پوشش اش در بین تمام عناصر دفاعی کمتر است.

ترکیب برج کماندار و خمپاره انداز بسیار عالی است ، این دو ضعف یکدیگر را به خوبی پوشش می دهند.

برای داشتن این برج نیازی به آزاد کردن جادوگر در پادگان نیست. همچنین تغییر سطوح جادوگر در آزمایشگاه تاثیری بر روی برج جادوگر نخواهد داشت.

استراتژی دفاعی:

یک تدبیر مناسب در مورد برج جادوگر قرار دادن آن در نزدیکی خانه ی اصلی است. قدرت تخریبی انفجاری برج جادوگر محافظ خوبی برای خانه ی اصلی است. با این حال ، با توجه به محدوده ی کوچک تحت حمایتش ، بهتر است در قسمت های خارجی قبیله مورد استفاده قرار بگیرد.

همانگونه که قبلا هم اشاره شد استفاده ی خمپاره انداز در کنار آن بسیار مفید خواهد بود.

برج جادوگر گزینه ی خوبی برای مراقبت از منابع و مخازن در برابر حمله ی جن ها خواهد بود.

استراتژی هجومی:

در هنگام هجوم و برای تخریب برج جادوگر از نیروهایی مثل غول ها و بربر ها به عنوان نیرو های انحرافی استفاده کنید و با فرستادن کمانداران پشت سر آنها برج جادوگر را تخریب کنید.

هنگام رها کردن نیرو ها مراقب باشید که دسته جمعی در محدوده ی حفاظت برج جادوگر تجمع نکنند ، زیرا با چند شلیک انفجاری این برج کار همه شان یکسره خواهد شد.

مشخصات:

محوطه سرعت حمله نوع حمله
۷ کاشی ۱٫۳ ثانیه نیروی زمینی و هوایی دشمن
قدرت تخریبی انفجاری به شعاع ۱ کاشی

 

سطح مورد نیازخانه ی اصلی تجربه ی اکتسابی زمان ساخت Gold سطح سلامتی قدرت تخریب درهر شلیک لول (Level)
۵ ۲۰۷ ۱۲ ساعت ۱۸۰,۰۰۰ ۶۲۰ ۱۴٫۳ ۱
۵ ۲۹۳ ۱ روز ۳۶۰,۰۰۰ ۶۶۰ ۱۶٫۹ ۲
۶ ۴۱۵ ۲ روز ۷۲۰,۰۰۰ ۶۹۰ ۲۰٫۸ ۳
۷ ۵۰۹ ۳ روز ۱,۲۸۰,۰۰۰ ۷۲۰ ۲۶ ۴
۸ ۵۸۷ ۴ روز ۱,۹۶۰,۰۰۰ ۷۶۰ ۳۱٫۲ ۵
۸ ۷۲۰ ۵ روز ۲,۶۸۰,۰۰۰ ۸۰۰ ۴۱٫۶ ۶
۹ ۷۷۷ ۷ روز ۵,۳۶۰,۰۰۰ ۸۴۰ ۵۲ ۷
۱۰ ۹۲۹ ۱۰ روز ۶,۴۸۰,۰۰۰ ۸۸۰ ۶۲٫۴ ۸

۷-تسلای مخفی

hidden-tesla

hidden-tesla1-8

تسلای مخفی:

تسلای مخفی یک سازه ی دفاعی پر پیچ و خم است. همانند تله ی زمینی و بمب ها ، این عنصر دفاعی از دید دشمن مخفی است تا زمانی که نیرو های دشمن تا حد کافی به محدوده ی آن نزدیک شوند.

در یک حالت خاص تسلا های مخفی نمایان می شوند و آن هم زمانی است که بیش از نیمی از سازه های کل قبیله از بین بروند.

تسلای مخفی که در واقع تله محسوب نمی شود ، اگرچه اکثر کاربران آن را در رسته ی تله ها قلمداد می کنند، اما همانند تله ی زمینی بعد از اتمام جنگ نیاز به بازسازی نخواهد داشت و به همین دلیل نمی توان آنها را تله قلمداد کرد.

محدوده ی تحت پشتیبانی تسلای مخفی که با ارتقاء خانه ی اصلی به سطح هفتم قابل دسترسی است شعاعی ۶ کاشی است.

تسلا که از طریقه ایجاد نیروی مغناطیسی به نیرو های زمینی و هوایی دشمن آسیب می رساند، به دلیل پوشش بدنی پکا ها ، دو برابر به آنها آسیب وارد می کند. در واقع تسلای مخفی قاتل پکا است.

استراتژی دفاعی:

خصوصیت بارز تسلای مخفی غافلگیری آن است. بنابراین قرار دادن آن در جاهایی که دشمن کمترین انتظار ظهور آن را دارد به نبوغ کاربر و نوع چیدمان قبیله اش بستگی دارد.

متاسفانه خیلی از کاربران قسمت هایی از قبیله ی خود را به محدوده ی ۲در۲ خالی میگذارند و تسلا را در آنجا قرار می دهند که مهاجم به راحتی می تواند پی به مکان تسلا ببرد.

اگر تسلای مخفی در حال ارتقاء باشد دیگر از دید دشمن پنهان نخواهد بود. بنابراین توصیه می شود هنگام ارتقاء جایش را تعویض کنید .

استراتژی هجومی:

قبل از حمله به قبیله ی دشمن سعی کنید بتوانید حدس بزنید که تسلا های مخفی اش در کجا ها گماشته شده اند و برای نبرد با آنها آماده باشید. اگر در طی حمله تسلای دشمن نمایان شد و به هر دلیل شک داشتید که نمی توانید به راحتی نابودش کنید ، با فرستادن نیرو هایتان به طور دسته جمعی به نزدیکی اش ریسک نکنید چون تسلای مخفی خسران زیادی به آنها وارد خواهد کرد.

اگر در بین دیوار های دشمن فضای خالی ۲در ۲ مشاهده نمودید مراقب باشید ، چون به احتمال فراوان تسلای مخفی در آنجا قرار دارد.به این نکته هم توجه کنید که اگر خانه ی اصلی دشمن ۷ به بالا باشد می تواند تسلای مخفی داشته باشد، اگر خانه اش ۶ به پایین باشد ممکن است این فضای خالی ۲در۲ محتوی بمب باشد!

تسلای مخفی تقریبا ضعیف است ، فرستادن یک غول به عنوان نیروی منحرف و سپس فرستادن کمانداران می تواند به راحتی تسلای مخفی را نابود سازد.

طلسم رعد و برق نمی تواند به تسلای مخفی ای که نمایان نشده آسیبی وارد کند.

مشخصات:

محوطه سرعت حمله نوع حمله هدف مورد علاقه
۶ تا ۷ کاشی ۰٫۶ ثانیه نیروی زمینی و هوایی دشمن
هدف قرار دادن یک واحد درهر بار شلیک
پکا ( قدرت تخریبی دو برابر)
سطح مورد نیازخانه ی اصلی تجربه ی اکتسابی زمان ساخت Gold سطح سلامتی قدرت تخریب درهر شلیک لول (Level)
۷ ۲۹۳ ۱ روز ۱,۰۰۰,۰۰۰ ۶۰۰ ۲۰٫۴ ۱
۷ ۵۰۹ ۳ روز ۱,۲۵۰,۰۰۰ ۶۳۰ ۲۴ ۲
۷ ۶۵۷ ۵ روز ۱,۵۰۰,۰۰۰ ۶۵۰ ۲۸٫۸ ۳
۸ ۷۲۰ ۶ روز ۲,۰۰۰,۰۰۰ ۶۹۰ ۳۳ ۴
۸ ۷۷۷ ۸ روز ۲,۵۰۰,۰۰۰ ۷۳۰ ۳۸٫۴ ۵
۸ ۹۲۹ ۱۰ روز ۳,۰۰۰,۰۰۰ ۷۷۰ ۴۵ ۶
۹ ۱,۰۱۸ ۱۲ روز ۳,۵۰۰,۰۰۰ ۸۱۰ ۵۲٫۲ ۷
۱۰ ۱,۰۹۹ ۱۴ روز ۵,۰۰۰,۰۰۰ ۸۵۰ ۵۹٫۴ ۸

۸-کمان ایکس

x-bow

x-bow1-4

کمان ایکس:

کمان ایکس یک عنصر دفاعی منحصر به فرد دو کاره است. بدین صورت که اگر فقط برای اهداف زمینی بخواهید مورد استفاده قرار بگیرد محدوده ی تحت پوشش اش به شعاع ۱۴ کاشی خواهد بود ( این حالت اش بیشترین منطقه ی تحت پوشش را در بین تمامی سازه های دفاعی دارد) و در صورتی که بخواهید علاوه بر پیاده نظام دشمن، نیروی هوایی اش را هم مورد اصابت قرار دهید این محدوده ی پوششی اش به شعاع ۱۱ کاشی تقلیل خواهد یافت.

کمان ایکس همچنین قوی ترین سازه ی دفاعی است و به راحتی نابود نمی شود.

استراتژی دفاعی:

زمانی که می خواهید کمان ایکس بهترین بهره وری را داشته باشد نباید آن را در لایه های ابتدایی دفاعی خود قرار دهید. با توجه به اینکه کمان ایکس بیشترین محدوده ی تحت پوشش را در بین تمامی عناصر دفاعی داراست بهتر است پشت سایر سازه های دفاعی قرار بگیرد.(نزدیکی خانه ی اصلی یا ذخایر )

کمان ایکس با اکسیر پر می شود ، بنابراین یادتان نرود که هر چند وقت یک بار با اکسیر پر اش کنید چون در غیر این صورت کارایی ندارد و فقط فضا اشغال می کند!

استراتژی هجومی:

کمان ایکس هیچ گونه نقطه ی ضعف خاصی ندارد مگر اینکه در حالت ” فقط اهداف زمینی ” قرار گرفته باشد که در این صوت نیروی هوایی شما قادر به تخریب آن خواهد بود.

حال چگونه تشخیص دهیم که کمان ایکس دشمن در چه حالتی قرار دارد؟ اگر سر کمان در موازات زمین قرار گرفته باشد فقط توانایی مقابله با نیروی زمینی را دارد اما اگرمقداری به سمت بالا شیب داشته باشد دو کاره خواهد بود و نیروی هوایی شما هم در خطر خواهد بود.

برای از بین بردن آن همان استراتژی ای را به کار ببندید که برای توپخانه و برج ها به کار می برید. چند نیروی قوی و انحرافی همانند غول ها و پکا ها را برای سرگرم کردنش بفرستید سپس با استفاده از گروهی از کمانداران نابودش کنید.

زمانی که حمله می کنید نمی توانید متوجه شوید که کمان ایکس دشمن باز سازی شده یا نه. در حال حاضر هم راهی نیست تا بفهمید چه مقدار اکسیر در آن وجود دارد اما اگر کاملا خالی از اکسیر باشد می تواند با تماشا کردن متوجه این موضوع شد.

( برای مثال به عکس های زیر توجه کنید)

x-bow-low-ammo

مشخصات:

محوطه سرعت حمله نوع حمله
۱۱ کاشی ۰٫۱۲۸ ثانیه نیروی زمینی و هوایی دشمن
هدف قرار دادن یک واحد درهر بار شلیک
۱۴ کاشی ۰٫۱۲۸ ثانیه فقط نیروی زمینی دشمن
هدف قرار دادن یک واحد درهر بار شلیک

 

رنگ تیر هایی که شلیک می شوند سطح مورد نیازخانه ی اصلی تجربه ی اکتسابی زمان ساخت Gold elixir سطح سلامتی قدرت تخریب درهر شلیک قدرت تخریب در هر ثانیه لول (Level)
بنفش ۹ ۷۷۷ ۷ روز ۳,۰۰۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰ ۱,۵۰۰ ۶٫۴ ۵۰ ۱
طلایی ۹ ۹۲۹ ۱۰ روز ۵,۰۰۰,۰۰۰ ۶۰,۰۰۰ ۱,۹۰۰ ۷٫۶۸ ۶۰ ۲
آبی تیره ۹ ۱,۰۹۹ ۱۴ روز ۷,۰۰۰,۰۰۰ ۷۰,۰۰۰ ۲,۴۰۰ ۹٫۶ ۷۵ ۳
نارنجی ۱۰ ۱,۰۹۹ ۱۴ روز ۸,۰۰۰,۰۰۰ ۸۰,۰۰۰ ۲,۸۰۰ ۱۰٫۲۴ ۸۰ ۴

۹-برج جهنمی

inferno-tower

inferno-tower1-3

 

برج جهنمی:

این برج که از خانه ی اصلی سطح دهم در اختیار کاربر قرار داده می شود دو کاره است.

حالت اول: تک هدف
در این حالت در برابر نیرو های قوی دشمن از جمله قهرمانان ، پکا ها ، گولم ها و اژدها عملکردی بهتر دارد و سریع تر نابودشان می کند. همچنین در این حالت می تواند گروه زیادی از نیرو های ضعیف تر همانند کمانداران را به هلاکت برساند.

حالت دوم: چند هدفی
در این حالت برج جهنمی می تواند تا ۵ هدف را همزمان مورد اصابت قرار دهد.

هر نیرویی که زیر خط آتش برج جهنمی باشد ( در هر نوعی از حالت این برج) نمی تواند تحت درمان قرار بگیرد. نه توسط فرشته و نه توسط طلسم شفا دهنده.

همانند کمان ایکس ، برج جهنمی باید هر از چند گاهی مجددا شارژ شود. برای این منظور به جای اکسیر معمولی ( بنفش) به اکسیر سیاه نیازمندید.

برج جهنمی هدف خاصی را ترجیه نمی دهد و فقط چنانچه در حالت اول ( تک هدف) قرار گرفته باشد قدرت تخریبی بیشتری دارد.

استراتژی دفاعی:

برج جهنمی وقتی در حالت تک هدفی قرار گرفته باشد در برابر گروه های دسته ی اول ( و گروه های کوچک تر دسته ی دوم) ضعیف خواهد بود. برای دفاع از این برج آنها را در محدوده ی خمپاره انداز ها و یا برج های جادوگر قرار دهید.

گرمای خارجی از این برج باعث می شود تا نیروهایی که زیر خط آتش اش قرار می گیرند نتوانند توسط فرشته یا طلسم درمان شوند ، بنابراین قرار دادن برج جهنمی در کنار خانه ی اصلی و مخازن بسیار عالی خواهد بود.

در حالت چند هدفی ، می تواند یک گروه از نیرو های دسته ی اول یا گراز سواران را به راحتی از بین ببرد.

می توانید دو تا از برج های جهنمی را در کنار هم قرار دهید و هر یک را در حالتی متفاوت قرار دهید.

استراتژی هجومی:

برج جهنمی به خصوص وقتی در حالت تک هدفی قرار گرفته باشد در مقابله با اکثر استراتژی های هجومی توسط نیرو های انحرافی و طلسم ها شکست می خورد.

نیروهای قوی خود از جمله غول ها یا قهرمانان را در منطقه ی تحت حفاظت اش فرستاده و سپس جمعی از مینیون ها با پشتیبانی طلسم رعد و برق می تواند برج جهنمی را نابود سازد.

چهار طلسم رعد و برق سطح ۴ به بالا می توانند یک برج جهنمی سطح اول را از بین ببرند.

پنج طلسم رعد و برق سطح ۴ به بالا می توانند یک برج جهنمی سطح دوم را از بین ببرند.

پنج طلسم رعد و برق سطح ۵ به بالا می توانند یک برج جهنمی سطح سوم را از بین ببرند.

اگر برج جهنمی در حالت تک هدفی قرار گرفته باشد سربازای کوچک تر می توانند بهتر آن را نابود کنند ، به این دلیل که شناسایی تک تک آنها از برای برج جهنمی زمان بر خواهد بود.

گولم ها در طی چند ثانیه توسط این سازه ی دفاعی قدرتمند از بین خواهند رفت اما اگر با کمانداران و بربر ها محاصره اش کنید خیلی سریع می توانید از بین ببریدش.

از آنجا که در حالت تک هدفی فقط در هر واحد زمانی می تواند یک هدف را مورد اصابت قرار دهد اینکه نیروهایتان در چه فاصله ای از هم در هنگام حمله به آن قرار دارند مهم نیست ، مگر اینکه برج جهنمی توسط عوامل دفاعی دیگر ( همانند برج جادوگر یا خمپاره انداز) مراقبت شده باشند.

برای فهمیدن اینکه برج جهنمی در کدام حالت ( تک هدفی یا چند هدفی) قرار دارد باید به نقطه ی بالای آن بنگرید.

اگر نوک برج جهنمی یک حفره بزرگ داشته باشد در حالت تک هدفی است و چنانچه سه حفره ی کوچک داشته باشد در حالت چند هدفی قرار دارد.

توجه کنید تا ببینید برج جهنمی از اکسیر سیاه خالی است یا پر . اگر خالی باشد دیگر در کنار برج اکسیر سیاه به آن متصل نخواهد بود و از بالای آن آتش مسطع نخواهد شد.

مشخصات:

محوطه سرعت حمله نوع حمله
۹ کاشی ۰٫۱۲۸ ثانیه نیروی زمینی و هوایی دشمن
تک هدفی یا چند هدفی

 

سطح مورد نیازخانه ی اصلی تجربه ی اکتسابی زمان ساخت Gold dark-elixir سطح سلامتی تعداد اهداف مورد هدف گیری
وقتی در حالت چند هدفی قرار دارد
میزان خسارتی که به هر هدف وارد می کند
وقتی در حالت چند هدفی قرار دارد
میزان خسارتی که در هر ۵ ثانیه به هدف وارد می کند
وقتی در حالت تک هدفی قرار دارد
میزان خسارتی که در هر ۲ ثانیه به هدف وارد می کند
وقتی در حالت تک هدفی قرار دارد
لول (Level)
۱۰ ۷۷۷ ۷ روز ۵,۰۰۰,۰۰۰ ۵۰۰ ۱,۵۰۰ ۵ ۳۰ ۱,۰۰۰ ۱۰۰ ۱
۱۰ ۹۲۹ ۱۰ روز ۶,۵۰۰,۰۰۰ ۶۰۰ ۱,۹۰۰ ۵ ۳۸ ۱,۲۵۰ ۱۲۵ ۲
۱۰ ۱,۰۹۹ ۱۴ روز ۸,۰۰۰,۰۰۰ ۷۰۰ ۲,۲۰۰ ۵ ۴۲ ۱,۴۰۰ ۱۴۰ ۳

 

شما میتوانید برای پیشرفت سریع در بازی خود از جم استفاده کنید و همچنین برای حمایت مالی سایت ایران جی جی برای بهتر شدن از ما جم خریداری کنید.

buy-gem

 

پایان قسمت دوم(ساختمان های دفاعی)

surce ایران جی جی دات آی آر

امیدوارم مطالب بالا برای شما مفید واقع شده باشد و شما میتوانید برای مطالعه آموزش های دیگر سایت بقیه ی مطالب را نیز دنبال کنید.

دوستدار شما تیم ایران جی جی
 
FacebookTwitterGoogle+LineWhatsAppShare

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.