آموزش کامل کلش قسمت چهارم(سربازان معمولی)

آموزش کلش آف کلنز

آموزش کامل بازی کلش آف کلنز یا کلش که در اینجا برای شما قرار داده ایم که شامل تمام ساختمان های بازی،نیرو ها،نقشه های عالی برای نحوه ی چیدن بیس خود و …

شما میتوانید برای پیشرفت سریع در بازی خود از جم استفاده کنید و همچنین برای حمایت مالی سایت ایران جی جی برای بهتر شدن از ما جم خریداری کنید.

buy-gem

سربازان معمولی

۱-سربازان دسته اول

۱-بربریان یا بربر

Barbarian7

barbarian

 

بربر( آدم وحشی):

چهره ی خشن ، مو ها ی زرد رنگ و سیبیل خاص بارزه های ظاهری این جنگجوی بی باک است که خیلی ها معتقدند که این چهره بر گرفته از جنگجویان اسکاتلندی است! هر دو دست او مچبند دارند و یک شمشیر در دست راست اون اسلحه اش محسوب می شود.

بربر اولین نیرو در سرباز خانه(پادگان) است.

استراتژی حمله ای:

معمولا از کمانداران و غول ها برای حمایت از بربر ها استفاده می شود.

اگر بخواهید تمام بربر ها به یک بخش از دیوار حمله ور شوند و نه به بخش های مختلف ، ابتدا باید یکی از بربر ها را به دیوار مورد هدف فرستاد سپس مابقی بربر های رهایی به همان دیوار حمله ور می شوند. این روش همچنین جهت افزایش قدرت تخریبی آنها برای منهدم کردن سازه ها ی دشمن به کار گرفته می شود. اما در کل بهتر است از این روش استفاده نشود ، چون خمپاره انداز به راحتی می تواند با چند شلیک تمام آنها را نابود کند.
از آنجایی که بربرها قدرت تخریبی انفرادی کمی دارند در هنگام نفوذ به بخش های اصلی، هنگامی که به دیوار بر می خورند زمان زیادی طول می کشد که بتوانند آن را شکسته و از آن عبور کنند لذا بهتر است از “دیوار شکن ” ها برای حمایت از آنها استفاده شود. ( برای حمله به بیس دشمن و شکستن دیوار بهترین گزینه ها ” پکا ” ، ” جادوگر ” و ” پادشاه بربر” هستند)

بربر ها هنگام حمله هدف خاصی را ترجیه نمی دهند ! نزدیک ترین سازه اولویت آنهاست.

اگر خمپاره انداز بی حفاظ باشد ، بربر یکی از گزینه های ایده آل برای تخریب آن است ، حتی یک بربر ! چون برای انهدام خمپاره انداز یک بربر به حدی به آن نزدیک می شود که خمپاره انداز ناتوان به صدمه زدن به آن است.
معمولا از بربر ها و کمانداران به شکل ازدحامی برای شکست دادن پادشاه بربر و ملکه ی کماندار نیز استفاده می شود.

استراتژی دفاعی:

بربر ها به دلیل سلامت نسبتا خوب و فضای کم اشغالی ، گزینه هایی مناسب برای قلعه هستند. تعدد آنها در قلعه هنگام دفاع می تواند زمان قابل توجهی از دشمن را در هنگام حمله بگیرد.

تفاوت های ارتقاء سطح:

هنگام ارتقاء به سطح سوم ، شمشیر بربر بزرگتر می شود . پیشانی بند چرمی تغییر ظاهری در این سطح است.

سطح پنجم : کلاه وایکینگی ، شمشیر برنزه

سطح ششم : کلاه شاخدار بزرگتر( حالت ماسک فرم) – شمشیر آهنی تیره – تیره رنگ شدن کمربند ، مچبند و صندل.

دیگر بارزه ی این سطح این است که هنگامی که ثابت در یک جا بایستد شمشیرش را با یک دست نگه می دارد.

توضیحات بیشتر :

از سه نیروی نظامی ردیف اول ، بربر ها بیشترین قدرت سلامتی را دارند و پس از “جن” ها دومین قدرت تخریبی را دارا هستند.

بربر ها کمترین سرعت را دارند اما سریعترین نیروی تولیدی در بخش تربیتی هستند.

مشخصات:

محوطه لول مورد نیاز
سربازخانه
سرعت حمله سرعت حرکت زمان ساخت فضای اشغال کننده نوع حمله هدف مورد علاقه
۰٫۴ کاشی ۱ ۱ ثانیه ۱۶ ۲۰ ثانیه ۱ فقط زمینی هر چیزی

 

زمان ساخت لول مورد نیاز
لابراتوار
هزینه لول
elixir
هزینه ساخت
elixir
سطح سلامتی قدرت صدمه در ثانیه لول (Level)
ندارد ندارد ندارد ۲۵ ۴۵ ۸ ۱
۶ ساعت ۱ ۵۰,۰۰۰ ۴۰ ۵۴ ۱۱ ۲
۱ روز ۳ ۱۵۰,۰۰۰ ۶۰ ۶۵ ۱۴ ۳
۳ روز ۵ ۵۰۰,۰۰۰ ۸۰ ۷۸ ۱۸ ۴
۵ روز ۶ ۱,۵۰۰,۰۰۰ ۱۰۰ ۹۵ ۲۳ ۵
۱۰ روز ۷ ۴,۵۰۰,۰۰۰ ۱۵۰ ۱۱۰ ۲۶ ۶
۱۴ روز ۸ ۶,۰۰۰,۰۰۰ ۲۰۰ ۱۲۵ ۳۰ ۷

۲-کماندار

Archer7

archer

کماندار:

اولین مبارزی که با ارتقا در پادگان آزاد می شود زنی با موهای صورتی و چشمانی تیره است.

از دیگر خصوصیات ظاهری اش لباس کوتاه سبز رنگ و کیسه ای حاوی تیرکمانهایی که به پشتش آویزان است می باشد.

کمانداران نیز هدف خاصی را مد نظر قرار نمی دهند و هر هدفی که نزدیک تر باشد مورد تهاجم قرار می دهند.( به غیر نیروهای موجود در قلعه ی دشمن که اولویت اول کمانداران محسوب می شوند )

استراتژی هجومی:

کمانداران وقتی زیر آتش دشمن قرار بگیرند خیلی ضعیف هستند و به سرعت نابود می شوند اما قابلیت ضربه زدن به هدف از فاصله ای مشخص و همچنین اهداف پشت دیوار از مزیت های هجومی آنهاست.

تقریبا همه ی عناصر دفاعی حریف به راحتی می توانند آنها را از پای در بیاورند ، به خصوص خمپاره اندازها ، بمب های زمینی و مین ها و برج جادوگر که می توانند با هر واحد ضربه ی خود یک دسته از آرچرها را به سرعت نابود سازند.

بنابراین بهتر است این ضعف چشمگیر کمانداران با دسته بندی آنها به چند گروه مختلف پوشش داده شود .

عملکرد کمانداران هنگامی که به صورت گروهی به اهداف یورش می برند چشمنواز است اما بهتر است برای لذت بردن از این خصوصیت تهاجمیشان آنها را از محدوده ی حفاظتی پوششی خمپاره انداز و برج جادوگر دور نگه داشت.

با توجه سلامتی پایین کمانداران اکثر افراد از بربر ها و غول ها به عنوان عناصر انحرافی برای حمایت از کمانداران استفاده می کنند.

برای حمله به بیس هایی با سطوح بالا فقط استفاده از آرچر ها و بربر ها شانس کمی را برای صدمه زدن به حریف داراست( حتی برای دستیابی به دو ستاره ( تخریب حداقل نیمی از سازه های دشمن به اضافه ی نابودی خانه ی اصلی))

نقطه ی کور خمپاره انداز کوچک تر از محدوده ی کماندارن است و این بدان معناست که کمانداران از هیچکدام از عناصر دفاعی دشمن در امان نیستند به غیر از عناصر دفاعی هوایی !

استراتژی حمله ای برتر کمانداران نسبت به بربر ها این است که در صورتی که یک سازه ی دشمن در نقاط کور فرار گرفته باشد( به طوری که بر خلاف بربر ها که باید کاملا به هدف نزدیک باشند کمانداران با فاصله از هدف به آن ضربه می زنند) حتی با استفاده از یک کماندار می توان خسارت زیادی به حریف وارد کرد و مقادیر زیادی از منابع حریف را غارت کرد.

استراتژی دفاعی:

کمانداران نیروهای مطلوبی برای قلعه هستند. توانایی ضربه زدن به اهداف هوایی برتری قابل توجه آنها نسبت به بربر هاست که تنها می توانند به اهداف زمینی آسیب وارد کنند .

اما باید مراقب جادوی آذرخش ( رعد و برق) بود ، چون اگر دشمن بتواند نیروهای موجود در قلعه ی شما را اقوا کند و همه ی آنها را در یک نقطه جمع کند می تواند با یک جادوی رعد و برق همه ی کمانداران را نابود کند ! ( بهتر است قلعه در قلب قبیله قرار بگیرد)

نقطه ی ضعف عمده ی کمانداران هنگام دفاع زمانی است که پشت دیوار قرار دارد! اگر نیروهای دشمن برای مثال بربر ها یا غول ها باشند تنها در صورتی می توانند به کمانداران که داخل دیوار دفاعی قرار دارند ضربه وارد کنند که از دیوار عبور کنند ، در این حین که آنها سرگرم دیوار شکنی هستند کمانداران می توانند با توجه به فاصله ای که دارند به آنها ضربه وارد کنند اما اغلب فراموش می کنند که پشت دیوار بمانند و شروع به حمله در فضای باز می کنند !

تفاوت های سطوح ارتقاء:

در سطح یک و دو ، کماندار موهایی صورتی و کماندانی پر از کمانهایی با پیکان صورتی و شنلی سبز رنگ دارد.

سطح سه و چهار : موهای بنفش پیکانهای آتشین

سطح پنج: روسری سبز ، موی صورتی و پیکانهای آتشین

سطح ششم: موهای بنفش و بلند تر نسبت به قبل ، یک تاج بر پیشانی و شنل سیاه

سطح هفتم: کماندار کمی بزرگتر میشود.همچنین خطی طلایی بر روی شنل اش نمایان است.

سایر دانستنی ها :

اینکه کیسه ی کوچکی که به کمرش وصل است چه کاربردی دارد هنوز مشخص نیست . بیشتر به نظر می رسد کیسه ی آب باشد!

کمانداران محبوب ترین نیروها برای قرار گیری در قلعه هستند.

هنگامی که بر روی اردوگاه ارتش اشاره کنید کمانداران مستقر در کمپ سه بار دستان مشت شده ی خود را به سمت آسمان بالا می برند.

اگر تمام اردوگاه های خود را به بالاترین سطح ارتقاء دهید می توانید حداکثر از ۲۴۰ کماندار در یک زمان استفاده کنید.

اگر قلعه را تا بالاترین سطح ممکن ارتقاء داده باشید می توانید ۳۵ کماندار دیگر را در کنار ۲۴۰ تای قبلی دراختیار داشته باشید.

با ارتقاء ملکه ی کماندار به بالاترین سطح ممکنه ۱۲ کماندار دیگر احضار می شوند !

کمانداران با هر بار شلیک خمپاره اندازی همسان با سطح ارتقایی خودشان در خطر نابودی کامل قرار می گیرند. از سطح هشتم به بالاتر خانه ی اصلی ، حتی بالاترین سطح کمانداران می توانند با یکبار شلیک خمپاره انداز از بین بروند.

مشخصات:

محوطه لول مورد نیاز
سربازخانه
سرعت حمله سرعت حرکت زمان ساخت فضای اشغال کننده نوع حمله هدف مورد علاقه
۳٫۵ کاشی ۲ ۱ ثانیه ۲۴ ۲۵ ثانیه ۱ در محدوده
زمینی و هوایی
ندارد

 

زمان ساخت لول مورد نیاز
لابراتوار
هزینه لول
elixir
هزینه ساخت
elixir
سطح سلامتی قدرت صدمه در ثانیه لول (Level)
ندارد ندارد ندارد ۵۰ ۲۰ ۷ ۱
۱۲ ساعت ۱ ۵۰,۰۰۰ ۸۰ ۲۳ ۹ ۲
۲ روز ۳ ۲۵۰,۰۰۰ ۱۲۰ ۲۸ ۱۲ ۳
۳ روز ۵ ۷۵۰,۰۰۰ ۱۶۰ ۳۳ ۱۶ ۴
۵ روز ۶ ۲,۲۵۰,۰۰۰ ۲۰۰ ۴۰ ۲۰ ۵
۱۰ روز ۷ ۶,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰۰ ۴۴ ۲۲ ۶
۱۴ روز ۸ ۷,۵۰۰,۰۰۰ ۴۰۰ ۴۸ ۲۵ ۷

۳-جن

goblin

goblin

جن:

خصوصیات ظاهری : یک موجود کوچک با بدنی سبز رنگ، گوش های تیز دراز ، چشمان و دماغی قرمز به همراه کیسه ای برای جمع آوری سکه ها و اکسیر های غارتی.

جن سریعترین نیروی زمینی در بازی است. هدف اول آنها در جنگ ها منابع دشمن هستند. بنابراین اگر در یک حمله جمع آوری اکسیر و طلا برایتان در درجه ی اهمیت قرار دارند باید نگاهی ویژه به جن داشته باشید.

جن ها بیش از دو برابر بربر ها و حدود سه برابر کمانداران می توانند در یک واحد زمانی به منابع و مخازن اکسیر و طلای دشمن خسارت وارد کنند. آنها از نظر ضربه پذیری ضعیف تر از بربر ها هستند اما وضعیت بهتری نسبت به کمانداران دارند.

استراتژی هجومی:

برای غارت منابع و مخازن حریف جن ها ایده آل ترین نیروها هستند. برای این منظور باید راه های دسترسی سریع به این هدف های مورد نظرشان برایشان فراهم شود. بنابراین دیوار شکن ها کمک های مناسبی برای آنها خواهند بود. بربر ها و غول ها که به مراتب نیروی جسمانی قوی تری نسبت به جن ها دارند برای پشتیبانی از جن ها و نابود کردن خمپاره انداز ها و برج های دفاعی حریف باید مورد استفاده قرار بگیرند.

جایگزین دیوار شکن ها برای کمک به جن ها ” طلسم پرش” است که باعث می شود جن ها از روی دیوار ها بپرند اما این روش پرخرج تر از روش قبلی ذکر شده است.

همانند کمانداران ، بزرگترین ضعف جن ها در برابر برج جادوگر و خمپاره انداز است. اکثر برج جادوگر ها و خمپاره انداز ها می توانند با یک شلیک جن ها را از بین ببرند. برای کم رنگ کردن این نقطه ضعف می بایست جن ها را در چند دسته مختلف رها کرد و از فرستادن همه ی آنها با هم در یک نقطه اجتناب کرد.

جن ها برای کم کردن و از بین بردن قدرت تخریبی تله های حریف( به خصوص بمب ها) بسیار عالی اند زیرا سرعت سریع آنها این امکان را به آنها می دهد که قبل از انفجار بمب ها از محدوده ی خطر دور شوند! جن ها همچنین می توانند از تله های فنری هم عبور کنند مگر اینکه در نقطه ای که تله ی فنری کاشته شده است مکث کنند.

استراتژی های دفاعی:

اگرچه در کل نیروهای مناسبی برای دفاع نیستند اما بی فایده هم نیستند! اگر جن ها را در قلعه داشته باشید هنگام حمله ی حریف ( چون دیگر منبع و مخزنی برای هجوم آنها وجود ندارد!) آنها به سمت حریف یورش می برند. در این صورت سرعت بالای جن ها نسبت به نیروهای دیگر مزیت آنهاست.

هنگامی که می خواهید منابع شما از غارت جن های حریف در امان باشد هنگام چیدمان قبیله به یاد داشته باشید که تمامی منابع و مخازن خود را تحت پوشش عناصر دفاعی خود قرار بدهید ، علی خصوص خمپاره انداز ها و برج های جادوگر.

تفاوت های ارتقاء:

سطح سوم: کیسه ی جن راه راه قهوه ای می شود

سطح پنجم: موهای قرمز ، کیسه ای به رنگ تمام قهوه ای روشن

سطح ششم: لباسی تیره بر تن

دانستنی های بیشتر:

زمانی که روی اردوگاه اشاره کنید ، جن ها همگی برای لحظه ای به سمت چپشان نگاه می کنند.

جن ها ( به همراه ” مینیون” ها ) سریع ترین نیرو های بازی هستند.

در صورت ارتقاء کمپ ها به بالاترین سطح می توان ۲۴۰ جن را به استخدام در آورد و این تعداد می تواند به ۲۷۵ افزایش بیابد( حداکثر ۳۵ تا در قلعه)

آنها تنها نیرویی هستند که سرعتی بیشتر از سرعت عمل تله ی فنری دارند با این حال تنها نیرویی نیستند که می توانند از تله ی فنری در امان باشند.

مشخصات:

محوطه لول مورد نیاز
سربازخانه
سرعت حمله سرعت حرکت زمان ساخت فضای اشغال کننده نوع حمله هدف مورد علاقه
۰٫۴ کاشی ۳ ۱ ثانیه ۳۲ ۳۰ ثانیه ۱ فقط زمینی منابع و مخازن (قدرت تخریبی دو برابر)

 

زمان ساخت لول مورد نیاز
لابراتوار
هزینه لول
elixir
هزینه ساخت
elixir
سطح سلامتی قدرت تخریب منابع و مخازن
در ثانیه
قدرت صدمه زدن در ثانیه لول (Level)
ندارد ندارد ندارد ۲۵ ۲۵ ۲۲ ۱۱ ۱
۱۲ ساعت ۱ ۵۰,۰۰۰ ۴۰ ۳۰ ۲۸ ۱۴ ۲
۲ روز ۳ ۲۵۰,۰۰۰ ۶۰ ۳۶ ۳۸ ۱۹ ۳
۳ روز ۵ ۷۵۰,۰۰۰ ۸۰ ۴۳ ۴۸ ۲۴ ۴
۵ روز ۶ ۲,۲۵۰,۰۰۰ ۱۰۰ ۵۲ ۶۴ ۳۲ ۵
۱۰ روز ۸ ۴,۵۰۰,۰۰۰ ۱۵۰ ۶۸ ۸۴ ۴۲ ۶

۲-سربازان دسته دوم

۱-غول

Giant7

giant

غول:

غول ها نیروهایی قوی هیکل و بزرگ هستند که توانایی وارد کردن خسارتی بزرگ را به سازه های دشمن دارا هستند. اما با توجه به فضایی که برای تمرین و تشکیل خود اشغال می کنند برتری این خصلت شان بسیار کم رنگ می شود!
اولویت غول ها سازه های دفاعی دشمن است.با توجه به سلامتی بالای جسمانی معمولا کاربران از آنها به عنوان اولین نیرو ها جهت هجوم به قبیله ی دشمن استفاده می کنند تا علاوه بر تسریع امر نابود سازی سازه های دفاعی دشمن به نوعی از نیرو های ضعیف تر حمایت کنند.

استراتژی هجومی:

پر کردن اردوگاه با ترکیب غول ها و کمانداران یک استراتژی ایده آل است . آنها با هم می توانند به راحتی بیس دشمن را با خاک یکسان کنند. در حالی که آرچر ها در حال نابودی سازه های رقیب هستند غول ها را برای نابود سازی برج های دفاعی حریف بفرستید.

در ابتدای حمله چند غول را در نزدیکی خمپاره انداز ها و برج های جادوگر بفرستید. به محض اینکه خمپاره انداز ها شروع به آسیب رسانی به غول ها کردند تعداد قابل نیازی دیوار شکن را برای حمایت از غول ها بفرستید تا بتوانند از دیوار ها رد شده و کار خمپاره انداز ها را یکسره کنند. به محض اینکه ماموریت غول ها به اتمام رسید ( انهدام خمپاره انداز ها و برج های جادوگر) نیرو های ضعیف تر از لحاظ جسمانی همانند جن ها و آرچر ها را به میدان نبرد بفرستید. غول ها سلامتی بالایی دارند اما بسیار کند حرکت می کنند و همین نقطه ی ضعف آنها باعث کاهش قدرت هجومی آنها می شود به همین دلیل بهتر است غول ها به طور گروهی رها شوند و برای پشتیبانی شان از ” فرشته ی شفا دهنده ” استفاده شود.

البته باید توجه داشت که شفا دهنده در مقابل ضد هوایی های حریف بسیار آسیب پذیر است .

اگر چند عنصر دفاعی رقیب در نزدیکی همدیگر قرار گرفته باشند ، به طوری که همزمان توانند به سمت غول ها شلیک کنند به راحتی می توانند غول ها را از پای در بیاورند.

در مجموع غول ها به دلیل سلامتی بالاتری که دارند نیرو های انحرافی بهتری نسبت به بربر ها هستند .

استراتژی دفاعی:

با توجه به توضیحاتی که در مورد خصوصیات هجومی شان گفته شد ، حرکت غول های دشمن قابل پیش بینی خواهد بود!

تله های فنری را در مکان هایی قرار دهید که به نظرتان دشمن غول هایش را از آن ناحیه خواهد فرستاد!

با توجه به قدرت و سلامتی بالا، غول ها نیرو هایی محبوب برای قلعه هستند زیرا بر خلاف کمانداران و بربر ها با طلسم رعد رقیب به یکباره از بین نمی روند! از طرفی نابودی آنها زمان بیشتری را از حریف می گیرد. با این حال مشکل اصلی استفاده ی آنها به عنوان سربازان قلعه برای دفاع این است که هر غول پنج فضای قلعه را اشغال می کند.

اگر سربازان حریف آنقدر قوی باشند که بتوانند با یک ضربه ،غول را از پای در بیاورند بهتر است به جای هر یک غول، پنج بربر را در قلعه داشت. این امر باعث می شود نیرو های حریف برای از بین بردن پنج بربر مجبور باشند پنج بار ضربه بزنند.

تفاوت های ارتقاء:

سطح سوم : بازو بند مشکی بر روی هر دو بازو ، و پنجه های فلزی

سطح پنجم: تغییر رنگ بازو بند و پنجه ها از تیره به طلایی

سطح ششم: در این سطح قول کمی بزرگتر می شود ، ریش هایش بلند می شوند و بازو بند و پنجه هایش آهنی و تیره رنگ می شوند.

دانستنی های بیشتر:

زمانی که که روی اردوگاه اشاره کنید غول مشتهایش را به هم زده و چند بار دستانش را به جلو و سینه ی خود حرکت می دهد.

با توجه به بالاترین سطح کمپ قابل دستیابی ، حداکثر می توان ۴۸ غول را در اختیار داشت (به اضافه ی جای خالی قلعه که حداکثر ۷ غول را در خود جای می دهد که در مجموع ۵۵ غول می شود)

بالاترین سطح غول( سطح ششم) توانایی ایجاد خسارت ۴۳ در ثانیه را دارد که با توجه به فضای ۵ تایی که هر غول در سرباز خانه اشغال می کند ۸٫۶ خسارت در هر ثانیه به سازه های دشمن وارد می کند ، این در حالی است که کماندار سطح اول در هر ثانیه قدرت تخریبی ۷ دارد و هر بربر سطح اول ۸ !

مشخصات:

محوطه لول مورد نیاز
سربازخانه
سرعت حمله سرعت حرکت زمان ساخت فضای اشغال کننده نوع حمله هدف مورد علاقه
۱ کاشی ۴ ۲ ثانیه ۱۲ ۲ دقیقه ۵ فقط زمینی سازه های دفاعی

 

زمان ساخت لول مورد نیاز
لابراتوار
هزینه لول
elixir
هزینه ساخت
elixir
سطح سلامتی قدرت صدمه زدن در ثانیه لول (Level)
ندارد ندارد ندارد ۵۰۰ ۳۰۰ ۱۱ ۱
۱ روز ۲ ۱۰۰,۰۰۰ ۱,۰۰۰ ۳۶۰ ۱۴ ۲
۲ روز ۴ ۲۵۰,۰۰۰ ۱,۵۰۰ ۴۳۰ ۱۹ ۳
۳ روز ۵ ۷۵۰,۰۰۰ ۲,۰۰۰ ۵۲۰ ۲۴ ۴
۵ روز ۶ ۲,۲۵۰,۰۰۰ ۲,۵۰۰ ۶۷۰ ۳۱ ۵
۱۰ روز ۷ ۶,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰ ۹۴۰ ۴۳ ۶

۲-دیوارشکن

wallbreaker

wallbreaker1-6

 

دیوار شکنظاهر: یک اسکلت کوچک که کلاه خلبانی بر سر دارد و یک بمب بزرگ در دستانش است.دیوار شکن به نزدیک ترین دیوار نسبت به نقطه ای که رهایش کرده اید حمله ور می شود و به سبک خلبان از جان گذشته ی ژاپنی ( کامیکاز ژاپنی در جنگ جهانی دوم هواپیمای خود را از مواد منفجره پر کرد و با آن به مواضع دشمن حمله کرد ) خود را فدا می کند تا راه را برای سایر نیرو ها بگشاید. قدرت تخریبی بمبی که توسط دیوار شکن برای انهدام دیوار حمل می شود تا ۴۰ برابر است. بدین ترتیب که برای مثال قدرت تخریبی بمب یک دیوار شکن ۱۲ است اما قدرت تخریبی همان بمب برای دیوار۴۸۰ است! بدون توجه به خسارتی که وارد می کند یا نه ، دیوار شکن بعد از انفجار بمبی که در دست دارد نابود می شود.تا اتمام تخریب تمام دیوار ها ، اولویت اول دیوار شکن ها دیوار های دشمن است ، حتی اگر شما آنها را در دورترین نقطه نسبت به دیوار دشمن رها کنید آنها به سمت آن دیوار یورش می برند.استراتژی هجومی:

دیوار شکن قوی ترین نیرو برای شکست دیوار است.

دیوار شکن ها با توجه به سلامتی بسیار کمشان نسبتا هزینه ی زیادی دارند. برای اینکه بتوانند به ماموریت خود ( دیوار شکنی) به نحو احسن بپردازند نیاز است یک یا دو غول را برای مثال به سمت دیوار مورد نظر فرستاد و سپس پشت سر آنها دیوار شکن ها را فرستاد تا از خط آتش حریف در امان باشند. غول ها و دیوار شکنان هم تیمی های عالی هستند ، در حالی که غول ها عناصر دفاعی حریف را سرگرم خود می کنند دیوار شکن با انهدام دیوار راه را برای تجاوز غول به داخل دیوار های دشمن فراهم می سازد.

پیشنهاد می شود برای بالا بردن کارایی دیوار شکن ها ، در هر بار دو دیوار شکن به یک مسیر فرستاده شوند تا قدرت تخریبی بیشتری داشته باشند.

سلامت آنها بسیار پایین است ، پس باید از آنها هوشمندانه استفاده کرد.

دیوار شکنان قدرتی تخریبی انفجاری دارند ، بنا به این قابلیت می توان از آنها برای اتمام نابودی یک سازه که چشبیده به یک دیوار هست هم بهره برد.

استراتژی دفاعی:

دیوار شکن دیواری که پشتش هیچ سازه ای نباشد را مورد هدف قرار نمی دهد.

دیوار شکن هیچ گاه به تک دیوار حمله نمی کند ، دیوار مورد هدف او باید حداقل از سه دیوار متصل به هم تشکیل شده باشد که تماما و یا بخشی از یک سازه را تحت مراقبت قرار داده باشد.

داشتن دو لایه ی دیوار دفاعی در برابر دیوار شکن ها کارساز نیست ، چون قدرت انفجاری ای که دیوار شکن ایجاد می کند به هر دو لایه ی دیوار خسارتی یکسان وارد می کند و می تواند هر دو لایه را تخریب کند. همیشه تلاش کنید سازه های کم اهمیت تر را خارج از لایه های دیواری خود قرار دهید( منابع ، کلبه ی کارگر و…) این باعث می شود که دشمن مجبور شود دیوار شکن های خود را از فواصل دور تری نسبت به دیوار رها کند و این شانس عناصر دفاعی شما را برای تشخیص و انهدام دیوار شکن قبل رسیدن به دیوار را افزایش می دهد.

قرار دادن دیوار شکن در قلعه به هیچ وجه توصیه نمی شود! چون انفجاری که آنها ایجاد می کنند زیاد نمی تواند به حریف آسیب وارد نماید.

تفاوت های سطوح ارتقاء:

سطح سوم: بمبی که دیوار شکن حمل می کند بزرگتر می شود.

سطح پنجم : بمب حاملی طلایی می شود.

سطح ششم: در این سطح دیوار شکن یک بشکه ی بمب را حمل می کند که قدرت انفجاری بسیار بالایی دارد (شبیه بمب غول پیکر)

سایر دانستنی ها :

اگر قبیله ی دشمن هیچ دیواری نداشته باشد و شما دیوار شکن را به میدان بفرستید اون به نزدیک ترین سازه نسبت به نقطه ای که رهایش کرده اید یورش می برد و خودش را آنجا منفجر می کند. با این حال خسارتی که وارد می کند بسیار کمتر از قدرت تخریبی ای است که در مواجهه با دیوار ایجاد می کند. برای مثال یک دیوار شکن سطح پنج فقط می تواند ۴۶ واحد خسارت به سازه ی دشمن وارد نماید در حالی که اگر همین دیوار شکن را به سوی دیوار دشمن بفرستید قدرت تخریبی اش ۱۸۴۰ واحد خواهد بود ! دیوار شکن به هیچ وجه نیروی مناسبی برای قلعه نیست . زمانی که دشمن حمله می کند در صورتی که قلعه با دیوار شکن ها پر شده باشد آنها به سوی دشمن حمله می کنند و خودشان رو جلوی آنها منفجر می کنند و سریعا نابود می شوند. برای استراتژی حمله ای هم نباید از آنها به عنوان سربازان قلعه استفاده کرد چون اگر ۵ یا ۱۰ تای آنها به طور همزمان رها شوند ( اگر چه بتوانند موفق شوند و خود را به دیوار های حریف برسانند می توانند بسیار موثر باشند) به احتمال بسیار زیادی با یک شلیک خمپاره انداز دشمن قبل از اینکه به نقطه ی محبوب خود برسند نابود می شوند.

حداکثر دیوار شکن مستقر در اردوگاه های سطح آخر ۱۲۰ است که با توجه به نهایت ظرفیت قلعه ( که می تواند ۱۷ دیوار شکن را در خود جای دهد) تا ۱۳۷ تا هم می رسد.

از دوازدهم مارس ۲۰۱۳ هر دیوار شکن دو فضا را در اردوگاه اشغال کردند( قبل از این تاریخ فضای اشغالی اش یک بود!)

مشخصات:

محوطه لول مورد نیاز
سربازخانه
سرعت حمله سرعت حرکت زمان ساخت فضای اشغال کننده نوع حمله هدف مورد علاقه
۱ کاشی ۵ ۱ ثانیه ۲۴ ۲ دقیقه ۲ زمینی و به شعاع ۲ کاشی دیوار ( قدرت تخریبی اش ۴۰ برابر می شود)
زمان ساخت لول مورد نیاز
لابراتوار
هزینه لول
elixir
هزینه ساخت
elixir
سطح سلامتی قدرت صدمه زدن به دیوار قدرت صدمه زدن لول (Level)
ندارد ندارد ندارد ۱,۰۰۰ ۲۰ ۴۸۰ ۱۲ ۱
۱ روز ۲ ۱۰۰,۰۰۰ ۱,۵۰۰ ۲۴ ۶۴۰ ۱۶ ۲
۲ روز ۴ ۲۵۰,۰۰۰ ۲,۰۰۰ ۲۹ ۹۶۰ ۲۴ ۳
۳ روز ۵ ۷۵۰,۰۰۰ ۲,۵۰۰ ۳۵ ۱۲۸۰ ۳۲ ۴
۵ روز ۶ ۲,۲۵۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰ ۴۲ ۱۸۴۰ ۴۶ ۵
۱۰ روز ۸ ۶,۷۵۰,۰۰۰ ۳,۵۰۰ ۵۴ ۲۴۰۰ ۶۰ ۶
 ۳-بالون
balloon
balloon1-6
بالن:بالن ها به نوعی ارتقاء یافته از دیوار شکن ها هستند. حملات آنها هوایی صورت می گیرد. آنها از آسمان بمب های خود را بر روی سازه های قبیله ی دشمن رها می کنند و بدین ترتیب به منطقه ی مورد نظرشان خسارت وارد می کنند. با این حال به سادگی در برابر ضد هوایی های حریف آسیب پذیرند.حرکت بالن ها بسیار کم است تا آنجا که باید آنها کند ترین نیروهای بازی خواند. آنها همانند غول ها سازه های دفاعی حریف را در اولویت قرار می دهند . علی الخصوص خمپاره انداز ها و توپخانه ها.زمانی که منهدم شوند منفجر شده و به این دلیل قدرت تخریبی افزونی ایجاد می کنند.استراتژی هجومی:

زمانی که به قبیله ی دشمن یورش می برید زمان برای شما محدود است .توصیه می شود در صورت تمایل برای استفاده از بالن ها قبل از آنکه آنها را به میدان نبرد بفرستید تمام ضد هوایی های دشمن را از سریعا از کار بیاندازید(برج جادوگر ، برج کماندار و ضد هوایی) مراقب قلعه ی حریف هم باشید. در صورتی که دشمن کماندار،مینیون ، جادوگر یا اژدها در قلعه ی خود داشته باشد به راحتی و خیلی سریع می تواند بالن را منحدم کند.

گروه های پنج تایی یا بیشتر بالن ها معمولا به راحتی یک برج کماندار را پایمال می کنند . در صورتی که از تیر راس ضد هوایی رای رقیب در امان باشند به طور تقریبی ۹ بالن می توانند تماما قبیله ی دشمن را تخریب کنند.

اگر در یک تهاجم زمان و اکسیر برایتان اولویت ندارد پیشنهاد می شود قبل از اینکه بالن را به میدان بفرستید یک اژدها را رها کنید. اژدها به دلیل قدرت جسمانی بالایی که دارد نقش انحرافی را ایفا می کند. اژدها را به سمت ضد هوایی ها بفرستید و به این ترتیب از بالن ها محافظت کنید . ( در این استراتژی اژدها در مقابل ضد هوایی نقش غول در مقابل خمپاره انداز را ایفا می کند)

میتوان از خود بالن ها برای حمله به ضد هوایی ها استفاده کرد اما در صورت این اقدام باید توجه داشت فاصله ای که بالن را رها می کند باید بسیار نزدیک به اهداف باشد در غیر این صورت خیلی زود از بین می روند.

اگرچه سرعت بسیار پایینی دارند اما قدرت تخریبی بالن ها تحسین بر انگیز است! یک گزینه ی خوب برای ارتقا سرعتشان حمایت از آنها به وسیله ی ” طلسم خشم” است.

برخی از کاربران فراموش میکنند ضد هوایی را در قبیله ی خود مستقر کنند. هجوم به وسیله ی بالن ها ( و مینیون ها) به آنها نشان خواهد داد که سخت در اشتباهند!

استراتژی دفاعی:

بالن می تواند استراتژی دفاعی خوبی باشد. اگر دشمن با نیروهایی مثل بربر ، غول و جن به شما حمله کند ، از آنجا که این نیرو ها در آسیب رسانی به بالن ها عاجزند ، بالون می توان به راحتی تلفاتی زیادی به آنها وارد کند ( البته اگر بتواند در مقابل طلسم رعد و برق دشمن(در صورت استفاده) جان سالم به در ببرد!)

توجه داشته باشید در مقابل نیرو های دیگر دشمن از قبیل کماندار ، مینیون ، اژدها و جادوگر این استراتژی به سادگی و سریعا شکست می خورد!

تفاوت های سطوح ارتقاء:

سطح سوم : چند لایه ی محافظتی چوبی

سطح پنجم : افزایش کیسه های متصلی و تغییر رنگ بمب ها به طلایی

سطح ششم: رنگ بالون مشکی می شود با نقش یک جمجمه حکاکی شده بر روی آن

سایر دانستنی ها :

می توان حداکثر ۴۸ بالن را در اردوگاه های سطح بالا قرار داد ( به انضمام ۷ بالن در قلعه ی سطح بالا)

سطح ششم بالن نسبت به “پکا” ی سطح اول قدرت تخریبی بیشتری در هر واحد حمله ای را دارد.

هزینه ی ارتقاء بالن سطح ششم ( ۶ میلیون) کمتر از کماندار سطح هفتم ( ۷٫۵ میلیون اکسیر) است با این حال بالن در این سطح از نظر قدرت تخریبی و سلامت وضعیت بهتری نسبت به کماندار دارد.

مشخصات:

محوطه لول مورد نیاز
سربازخانه
سرعت حمله سرعت حرکت زمان ساخت فضای اشغال کننده نوع حمله هدف مورد علاقه
۰,۵ کاشی ۶ ۴ ثانیه ۱۰ ۸ دقبقه ۵ انفجار منطقه ای به شعاع ۱٫۲
فقط اهداف زمینی
سازه های دفاعی
زمان ساخت لول مورد نیاز
لابراتوار
هزینه لول
elixir
هزینه ساخت
elixir
سطح سلامتی قدرت صدمه زدن در ثانیه لول (Level)
ندارد ندارد ندارد ۲,۰۰۰ ۱۵۰ ۲۵ ۱
۱ روز ۲ ۱۵۰,۰۰۰ ۲,۵۰۰ ۱۸۰ ۳۲ ۲
۲ روز ۴ ۴۵۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰ ۲۱۶ ۴۸ ۳
۳ روز ۵ ۱,۳۵۰,۰۰۰ ۳,۵۰۰ ۲۸۰ ۷۲ ۴
۵ روز ۶ ۲,۵۰۰,۰۰۰ ۴,۰۰۰ ۳۹۰ ۱۰۸ ۵
۱۰ روز ۷ ۶,۰۰۰,۰۰۰ ۴,۵۰۰ ۵۴۵ ۱۶۲ ۶

۴-جادوگر

wizard

wizard1-6

جادوگر:

جادوگری با لباس بلند کلاهدار ، کمربند و چکمه های چرمی .

جادوگر همانند کماندار می تواند به سمت اهداف از پشت دیوار ضربه بزند . او با شلیک توپ های آتشینی که از دستش خارج می کند به سازه های دشمن ضربه وارد می کند.

اما به دلیل قدرت جسمانی تقریبا کمی که دارد باید مورد حمایت قرار بگیرد. معمولا از چند جادوگر به طور گروهی برای افزایش قدرت تخریبی بهره می برند( همانند کمانداران).

استراتژی هجومی:

در برابر چند حمله ی انفجاری جادوگر سلامتی قابل قبولی دارد اما سازه های دفاعی تمرکزی ( توپخانه ، خمپاره انداز و برج ها) مشکلات اصلی برای جادوگر هستند. با توجه به ناپایداری در برابر چند شلیک خط آتش دشمن ، جادوگر ( همانند آرچر) نیاز به نیرویی با قدرت جسمانی برتر مثل غول نیاز است تا کمی از خط آتش دشمن در امان باشد.( از پیکا و فرشته ی شفا دهنده هم می توان برای حمایت از جادوگر بهره برد.)

توانایی ضربه زدن از پشت حسار دیواری حریف و همچنین ایجاد فاصله از هدف، جادوگر را یک نیروی مفید در حملات معرفی می کند.

جادوگر نیروی ایده آلی برای از بین بردن نیرو های قلعه ی دشمن است. زیرا آتش انفجاری ای که تولید می کند می تواند خیلی زود نیرو های دشمن را نابود کند. با یک یا دو جادوگر نیرو های قلعه ی دشمن را در یک نقطه متمرکز کنید و سپس با طلسم رعد و برق کارشان را یکسره کنید.

یک تاکتیک قوی این است که دو فرشته ی شفا دهنده را برای حمایت از گروه های جادوگر به میدان بفرستید.

درست است که جادوگر نیروی تخریبی باور نکردنی ای دارد و فقط ۴ فضا را در اردوگاه اشغال می کند اما در مقابل بمب های غول پیکر و تله های فنری بسیار شکننده است. برای حفاظت از آنها همه شان را بلافاصله در یک نقطه رها نکنید و سعی کنید در خطوط مختلفی آنها را به میدان بفرستید.

استراتژی دفاعی:

جادوگران نیروهای تدافعی فوق العاده ای برای قرارگیری در قلعه هستند زیرا می توانند از پشت دیوار های خودی به دشمن ضربه وارد کنند.

تفاوت های سطوح ارتقاء:

زمانی که اولین جادوگر را به استخدام در می آورید لباسش آبی آسمانی،چکمه اش مشکی وکمربندش قهوه ای است.

سطح سوم: لباس بنفش ، چکمه ها بنفش ،

سطح چهارم: در این سطح جادوی او از شکل توپ های آتشین به شکل شلیک های رعد و برقی تغییر می کند.

سطح پنجم: جادوگر تماما مشکی می پوشد(به استثناء کمربند قهوه ای)

سطح ششم: لباس و چکمه هایش شرابی رنگ و سگک کمربندش نارنجی رنگ می شود. چشمانش هم به همراه رنگ جادویش طلایی می شود.

سایر دانستنی ها :

اگر اردوگاه ها ( ظرفیت گنجایش ۶۰ جادوگر) و قلعه(۸) تا بالاترین سطح ارتقاء داده شده باشند می توان در مجموع ۶۸ جادوگر را برای هجوم به قبیله ی دشمن در خدمت گرفت.

در بالای هر برج جادوگر یک جادوگر مستقر شده است که دیگر نیاز به تمرین ندارد.

بر اساس فضای اشغالی ، جادوگر بیشترین قدرت تخریبی را دارد.( جادوگر سطح ششم قدرت تخریبی ۱۸۰واحد در ثانیه را دارد که با توجه به ۴ واحد فضای اشغالی قدرت تخریبی اش می شود ۴۵ که در مقایسه با قدرت دوم که جن ها هستند( جن سطح ششم قدرت تخریبی ۴۲ واحد در ثانیه را داراست) وضعیت بهتری دارند.

روز ۲۸ آگست ۲۰۱۴ کمپانی ” سوپر سل ” دو تریلر در باره جادوگر ساخت. یکی در مورد مدل موی آفریقایی اش و دیگری در مورد جادویش.

مشخصات:

محوطه لول مورد نیاز
سربازخانه
سرعت حمله سرعت حرکت زمان ساخت فضای اشغال کننده نوع حمله هدف مورد علاقه
۳ کاشی ۷ ۱,۵ ثانیه ۱۶ ۸ دقبقه ۴ انفجار منطقه ای به شعاع ۰٫۳
زمینی و هوایی
ندارد

 

زمان ساخت لول مورد نیاز
لابراتوار
هزینه لول
elixir
هزینه ساخت
elixir
سطح سلامتی قدرت صدمه زدن در ثانیه لول (Level)
ندارد ندارد ندارد ۱,۵۰۰ ۷۵ ۵۰ ۱
۱ روز ۳ ۱۵۰,۰۰۰ ۲,۰۰۰ ۹۰ ۷۰ ۲
۲ روز ۴ ۴۵۰,۰۰۰ ۲,۵۰۰ ۱۰۸ ۹۰ ۳
۳ روز ۵ ۱,۳۵۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰ ۱۳۰ ۱۲۵ ۴
۵ روز ۶ ۲,۵۰۰,۰۰۰ ۳,۵۰۰ ۱۳۰ ۱۲۵ ۵
۱۴ روز ۸ ۷,۵۰۰,۰۰۰ ۴,۰۰۰ ۱۶۴ ۱ ۶

 ۳-سربازان دسته سوم

۱-فرشته شفادهنده

Healer

healer1-4

 

فرشته ی شفا دهنده:

فرشته تنها نیرویی است که نه قابلیت تدافعی دارد و نه هجومی ، اما می تواند هر نیروی زمینی ای که در حال جنگ است را به عبارتی مداوا کند !

البته اگر به عنوان نیروی دفاعی در قلعه قرار گرفته باشد علاوه بر نیرو های موجود در قلعه می تواند به سازه های دیگر هم خدمت رسانی کند.

هنگامی که یک هیلر وارد میدان می شود هاله ای اطرافش را در بر میگیرد ، اگر تمامی سربازان در سلامت کامل باشند ، فرشته شروع به درمان نزدیک ترین نیرو به خود می کند( اگرچه این کار او مزیتی برای آن نیرو نخواهد داشت).

بر خلاف فرشته که نمی تواند عناصر هوایی را درمان کند ( مانند فرشته های دیگر ، اژدها ، بالن ، مینیون ها و همچنین خودش را) ” طلسم درمان” هر نیروی زمینی و هوایی را که داخل محدوده ی تعیینی اش قرار گرفته باشد را تحت درمان قرار میدهد.

استراتژی هجومی:

دیری نمی پاید که شفادهنده را از دست بدهید اگر مراقب ضد هوایی های دشمن نباشید!

بهتر است از دیوار شکن ها برای کمک به غول ها استفاده کنید تا ابتدا ضد هوایی دشمن را منهدم کنید سپس از خصوصیت بارز فرشته استفاده کنید.

اگر در حین جنگ تمام نیرو هایتان از بین بروند و طلسمی هم نداشته باشید فرقی ندارد چند فرشته در میدان جنگ زنده مانده باشد ، جنگ خاتمه خواهد یافت زیرا همانگونه که اشاره شد فرشته ها نه مستقیما حمله می کنند و نه دفاع.

اگر به طور مناسب و هوشمندانه از فرشته ها استفاده شود می توان توان جسمانی نیروهای تحت درمان اش را تا بیش از دو برابر توان معمولی شان بالا برد.

غول ها و پکا ها بهترین نیرو ها برای هم تیم شدن با فرشته ها هستند.

در صورت نیاز می توانید با طلسم درمان ، فرشته را مورد مداوا قرار دهید!

استراتژی دفاعی:

همانگونه که ذکر شد اگر فرشته به عنوان یکی از نیرو های قلعه اختصاص داده شده باشد هم به سایر نیرو های دیگر داخل قلعه خدمت رسانی می کند و هم به سایر سازه های تحت حمله ی دشمن.

توصیه می شود برای دفاع از فرشته استفاده نشود. از ۱۴ فضایی که هر فرشته اشغال می کند می توان به نحو بهتری برای دفاع بهره برد. برای مثال ۱۴ کماندار به مراتب عملکرد بهتری خواهند داشت تا یک فرشته.

تفاوت های سطوح ارتقاء:

در سطوح یک و دو هاله ی دورش همانند لباسش زرد رنگ هستند ولی در سطوح سه و چهار به بنفش تغییر رنگ می دهند.

سایر دانستنی ها :

قبل از ۲۳ می ۲۰۱۳ میزان اکسیر مورد نیاز افزایش سطوح فرشته کاهش یافت ، زمان تمرینی اش هم از ۲۰ به ۱۵ دقیقه کاسته شد و همچنین فضای اشغالی اش از ۲۰ به ۱۴ تقلیل یافت.

اگر اردوگاه ها را تا سطح آخر ارتقاء داده باشید می توانید ۱۷ فرشته را در کمپ خود داشته باشید. قلعه ی سطح پنجم به بالا هم می تواند ۲ فرشته ی شفابخش را در خود بگنجاند.(در مجموع ۱۹ فرشته که البته در این صورت شما هیچ گونه قدرت تهاجمی نخواهید داشت)

مشخصات:

محوطه لول مورد نیاز
سربازخانه
سرعت حمله سرعت حرکت زمان ساخت فضای اشغال کننده نوع حمله هدف مورد علاقه
۵ کاشی ۸ ۰٫۷ ثانیه ۱۶ ۱۵ دقبقه ۱۴ مداوا به شعاع ۲ کاشی
فقط زمینی
ندارد

 

زمان ساخت لول مورد نیاز
لابراتوار
هزینه لول
elixir
هزینه ساخت
elixir
سطح سلامتی توانایی شفا در ثانیه لول (Level)
ندارد ندارد ندارد ۵,۰۰۰ ۵۰۰ ۳۵ ۱
۳ روز ۵ ۷۵۰,۰۰۰ ۶,۰۰۰ ۶۰۰ ۴۲ ۲
۵ روز ۶ ۱,۵۰۰,۰۰۰ ۸,۰۰۰ ۸۴۰ ۵۵ ۳
۷ روز ۷ ۳,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰,۰۰۰ ۱,۱۷۶ ۷۱ ۴

۲-اژدها

dragon

dragon1-4

اژدها نیروی هوایی ترسناکی است که هم به نیرو های هوایی حریف حمله می کند و هم به هر آنچه در زمین باشد. بر خلاف بالن ، اژدها از فاصله ی معین به هدف خود آسیب وارد می کند و نیازی نیست به هدف خود کاملا نزدیک باشد. آتشی که از دهان اژدها خارج می شود انفجاری است.( همانند جادوگر)

اژدها همچنین نسبت به بالون تفاوت دیگری دارد. اژدها اولویت بندی ندارد ، نزدیک ترین هدف طعمه ی اژدها خواهد شد.

محدوده ای که توسط آتش اژدها مورد تخریب قرار میگیرد نسبتا کم است( این امر را هنگامی که اژدها به قلعه یا دیوار ها ی دشمن حمله می کند میتوان مشاهده کرد)

استراتژی هجومی:

برای حمایت از اژدها باید ضد هوایی های دشمن را با استفاده از پیاده نظام ها ( غول ها و بربر ها و …) و یا طلسم رعد و برق منهدم کرد.

یک استراتژی خوب دیگر استفاده ی ترکیبی اژدها و بالن است. اگرچه این یک استراتژی پر هزینه خواهد بود.

با توجه به هزینه ی بالای اژدها ، از این نیروی قدرتمند اغلب برای کسب جام استفاده می شود تا حملاتی که اولویتشان غارت ذخایر رقیبند.

اژدها نیرویی ایده آل برای قلعه است.

استراتژی دفاعی:

اژدها یکی از قدرتمندترین نیروهای بازی است و به همین دلیل دفاع برابر آن بسیار سخت است.

با این حال چند ضد هوایی سطح بالا می توانند دفاع خوبی برابر هجوم اژدها ها باشد. به همین دلیل باید سعی کنید ضد هوایی خود را در لایه ی اول دفاعی قرار ندهید تا زود توسط دشمن نابود نگردد.

همانگونه که گفته شد اژدها نیرویی ایده آل برای قلعه به شمار می آید. این نیروی هوایی قابلیت پرتاپ آتش به صورت انفجاری را داراست و این امر باعث می شود تا بتواند گروهی از پیاده نظام حریف همانند دسته های بربر ها و جن ها را نابود کند.

سلامتی نسبتا بالای اژدها باعث می شود تا زمانی قابل توجه در مقابل شلیک های برج جادوگر یا برج کماندار زنده بماند ( اگرچه ضربات چند برج به طور همزمان می تواند خیلی زود اژدها را از بین ببرد.

تفاوت های سطوح ارتقاء:

اژدها در ۴ سطح تغییرات ظاهری زیادی دارد

سطح اول: اژدها سبز رنگ است و چشمان سیاهی دارد.

سطح دوم: رنگ اژدها بنفش می شود و شبیه عکسی می شود که در سرباز خانه از آن نمایش داده شده. چشمانش هم همرنگ اکسیر می شود.

سطح سوم: اژدها به رنگ قهوه ای و خاکستری تیره در می آید.

سطح چهارم: رنگ پوست اژدها قرمز شده و از داخل چشمانش آتش بیرون می آید.

سایر دانستنی ها :

خورخه یائو اولین نفری بود که توانست جام هایش را از مرز ۴ هزار عبور دهد. خورخه تمام اردوگاهش را با اژدها پر می کرد وبه همراه ۴ طلسم رعد و برق به قبایل دیگر یورش می برد. از ۴ طلسم رعد و برق یکی را برای از بین بردن نیرو های قلعه ی دشمن خرج می کرد و ۳ تای باقی مانده را برای انهدام ضد هوایی ها. با این روش او از اینکه بتواند ۵۰ % خسارت را به سازه های دشمن وارد کند و یک ستاره بگیرد و پیروز نبرد بشود تقریبا مطمئن بود. او با این روش شاهکار کرد و تبدیل به بهترین بازیکن شد.

در مجموع می توان با ۱۳ اژدها به دشمن حمله کرد( ۱۲ تا در اردوگاه های سطح بالا و یکی در قلعه ی سطح ۳ به بالا)

سایه ی اژدها به هیچ وجه شبیه شکل فیزیکی اش نیست ،بلکه بیضی شکل است.

اژدها در کنار پکا دو عضوی از بازی هستند که در هر سطح تغییراتی قابل توجه دارند.

مشخصات:

محوطه لول مورد نیاز
سربازخانه
سرعت حمله سرعت حرکت زمان ساخت فضای اشغال کننده نوع حمله هدف مورد علاقه
۳ کاشی ۹ ۱٫۵ ثانیه ۱۶ ۳۰ دقبقه ۲۰ تخریب انفجاری در شعاع ۰٫۳ کاشی
زمینی و هوایی
ندارد

 

زمان ساخت لول مورد نیاز
لابراتوار
هزینه لول
elixir
هزینه ساخت
elixir
سطح سلامتی قدرت صدمه زدن در ثانیه لول (Level)
ندارد ندارد ندارد ۲۵,۰۰۰ ۱,۹۰۰ ۱۴۰ ۱
۷ روز ۵ ۲,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰ ۲,۱۰۰ ۱۶۰ ۲
۱۰ روز ۶ ۳,۰۰۰,۰۰۰ ۳۶,۰۰۰ ۲,۳۰۰ ۱۸۰ ۳
۱۴ روز ۸ ۸,۰۰۰,۰۰۰ ۴۲,۰۰۰ ۲,۵۰۰ ۲۰۰ ۴

 ۳-پکا

pekka

pekka1-5

خیلی ها برایشان سوال است که دقیقا پکا نماد چیست؟ آیا او یک شوالیه است ؟ سامورایی ؟ یا یک آدم آهنی؟ هنوز کسی نمی داند. در حالی که در مونث بودن یا مذکر بودن او بسیار شک و شبهه و سوال مطرح است اما بر اساس آنچه که هنگام بارگذاری بازی در حین اجرا نمایان می شود می توان استنباط کرد که این نیرو مونث است!

دو خوشه ی کریستالی از دو طرف سرش بیرون زده و یک شمشیر را در دستش حمل می کند.

این پیاده نظام زره پوش ضربات بسیار قوی ای دارد اما در مقابل الکتریسیته تحمل زیادی ندارد. به سبب زرهی که بر تن دارد آسیبی دو چندان از جانب تسلای پنهان به او وارد می شود ( تسلا واحد سنجش جریان مغناطیسی است)

او پر هزینه ترین نیروی اکسیری است و بیشترین زمان تعلیمی را هم صرف می کند.

استراتژی هجومی:

با توجه به قدرت تهاجمی و سلامت بالای پکا ها توصیه می شود هنگامی که روانه ی میدان جنگ می شودند به صورت دسته های دوتایی و از گوشه ها یا در نزدیکی سازه های دفاعی دشمن رها شوند.

اکثر سازه ها بعد از دو ضربه ی پکا منهدم می شوند و این به دلیل ضربات مهلک پکاست ( بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ خسران در ضربه بر اساس سطوح مختلف اش). به این ترتیب دو پکا با یکدیگر و با یک ضربه می توانند اغلب سازه ها را با خاک یکی کنند!

اگر قبیله ی دشمن با بالاترین سطح دیواری محاصره شده باشد شاید بهتر باشد یک گروه از پکا ها را به میدان بفرستید. این روش این امکان را می دهد که با یک ضربه ی این گروه دیوار شکسته شده و راه نفوذ برای سایر نیرو ها باز شود. با این حال مراقب تسلا های مخفی باشید و به خاطر داشته باشید که تسلا ها دو برابر سایر عوامل دفاعی دشمن به پکاها را صدمه وارد می کنند.

استراتژی دفاعی:

اگرچه تسلای مخفی قدرت این را دارد که یک پکا را به راحتی از بین ببرد اما وقتی گروهی پکا حمله ور شوند قضیه کمی فرق می کند. پس نباید فقط به تسلا تکیه کرد و باید به روش های دفاعی دیگر هم متوسل شد.

پکا ها تحت تاثیر تله ی فنری قرار نمی گیرند !

تفاوت های سطوح ارتقاء:

سطح دوم : تنها تغییر این سطح نسبت به سطح اول این است که رنگ نوک شمشیر پکا همرنگ اکسیر ( بنفش) می شود.

سطح سوم: زره ی پکا تیره می شود ، کمی بزرگتر می شود ، چشم ها ، شاخ ها و شمشیرش قرمز می شوند.

سطح چهارم: پکا دو شمشیر حمل می کند و رنگ شاخ هایش صورتی می شود.

سطح پنجم : رنگ زره اش بنفش تیره و دسته های شمشیرش طلایی می شوند. شاخ ها و نوک شمشیر هایش بنفش شده و چشمانش هم بنفش روشن می شوند.

سایر دانستنی ها :

اگر به به دقت به پکا ها نظاره کنید از داخل تو خالی هستند.

مخفف عبارت پکا (P.E.K.K.A) معنی خاصی ندارد با این حال سوپر سل در تاریخ ۲۲ آگست ۲۰۱۲ در فیس بوک از کاربران خواست تا معنی این عبارت را رمز گشایی کنند. برنده ی این نظر سنجی چنین پاسخی داد : ” شوالیه ای خشمگین که در بین آدم کش ها قاتل ترین است” (Perfect Enraged Knight Killer of Assassins)

اگر در یک حمله، سطح پنجم پکا را با سطح پنجم طلسم خشم مورد حمایت قرار دهید خسارتی هولناک به رقیب وارد می کنید. چیزی در حدود ۲۵۶۵ خسران در حمله!

به همراه یک پکا در سطح ۴ به بالای قلعه ، شما می توانید ۹ پکا ی دیگر را در اردوگاه های سطح بالای خود ایجاد کنید.

بالاترین سطح پکا بیشترین اکسیر را برای ارتقاء در بین سایر نیرو ها مصرف می کند ( برای رسیدن به سطح پنجم در مجموع ۲۴ میلیون اکسیر صرفش اش می کنید)

مشخصات:

محوطه لول مورد نیاز
سربازخانه
سرعت حمله سرعت حرکت زمان ساخت فضای اشغال کننده نوع حمله هدف مورد علاقه
۰٫۸ کاشی ۱۰ ۲٫۵ ثانیه ۱۶ ۴۵ دقبقه ۲۵ زمینی ندارد
زمان ساخت لول مورد نیاز
لابراتوار
هزینه لول
elixir
هزینه ساخت
elixir
سطح سلامتی قدرت صدمه زدن در ثانیه لول (Level)
ندارد ندارد ندارد ۳۰,۰۰۰ ۲,۸۰۰ ۲۴۰ ۱
۱۰ روز ۶ ۳,۰۰۰,۰۰۰ ۳۵,۰۰۰ ۳,۱۰۰ ۲۷۰ ۲
۱۲ روز ۶ ۶,۰۰۰,۰۰۰ ۴۰,۰۰۰ ۳,۵۰۰ ۳۰۰ ۳
۱۴ روز ۸ ۷,۰۰۰,۰۰۰ ۴۵,۰۰۰ ۴,۰۰۰ ۳۴۰ ۴
۱۴ روز ۸ ۸,۰۰۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰ ۴,۵۰۰ ۳۸۰ ۵

شما میتوانید برای پیشرفت سریع در بازی خود از جم استفاده کنید و همچنین برای حمایت مالی سایت ایران جی جی برای بهتر شدن از ما جم خریداری کنید.

buy-gem

پایان قسمت چهارم(سربازان معمولی)

surce ایران جی جی دات آی آر

امیدوارم مطالب بالا برای شما مفید واقع شده باشد و شما میتوانید برای مطالعه آموزش های دیگر سایت بقیه ی مطالب را نیز دنبال کنید.

 
FacebookTwitterGoogle+LineWhatsAppShare

یک فکر در “آموزش کامل کلش قسمت چهارم(سربازان معمولی)”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.