آموزش کامل دوتا مقدمه

dota-complete-trainig

آموزش پایه های دوتا ۱ و اصول آن در این قسمت توضیح میدهیم،آموزش کامل دوتا از سیر تا پیاز مپ دوتا می باشد،که یک فرد کاملاً نا آشنا با دوتا را از مبتدی به حرفه ای تبدیل میکند،که این اموزش ها شامل:اصول دوتا،هیرو ها،آیتم ها و … می باشد.

 مقدمه

دوتا(DOTA):مخفف کلمات لاتین Defense of the Ancients به معنی (دفاع از عهد باستان) می باشد که این مپ را شخصی به لقب آیس فورگ (قورباغه یخی)و تیم اش در سال ۲۰۰۳ طراحی کرده است البته بیشتر کار ها را شخص آیس فورگ انجام داده است،اول این مپ را برای تفریح خود طراحی کرده بودند که با انتشار آن در اینترنت جنبه ی عمومی پیدا کرد و کم کم بسوی جهانی روانه شد و هم اکنون یکی محبوب ترین مپ های وارکرافت می باشد البته از این نگذریم که مپ دوتا در کل یک بازی جدا می باشد.

دوتا در بازی:یکی از نقشه های بازی وارکرافت می باشد،که در آن دو تیم قرار دارند به نام های تیم ۱(Sentinel) که از گروه nightelf میباشند و تیم ۲(Scourge) که از گروه undead میباشند،هر ۳۰ ثانیه دسته ی از هر دو تیم در هر لاین(خط) فرستاده می شود که شامل یونیت(سرباز عادی) و آرچر(کماندار) و باهم به مبارزه می پردازند، در هر تیم حق انتخاب ۵ هیرو(قهرمان) را دارند که در آخر تیم ۱ برج یخی را نابود کنند و تیم ۲ درخت جهانی را نابود کنند در این صورت برنده بازی می باشند.

Team1&team2

ساختمان ها

 

درخت جهانی(world tree):این درخت در تیم ۱ قرار دارد و وظیفه آن ها محافظت از این درخت می باشد که در صورت نابودی آن تیم ۲ برنده است.

Treeworlddota

برج یخی(frozen throne):این برج در تیم ۲ قرار دارد و وظیفه آن ها محافظت از این برج می باشد که در صورت نابودی آن تیم ۱ برنده است.forzen-therone

چشمه(function):منبعی است که قهرمانان در آن شفا پیدا میکنند و همچنین در صورت نزدیک شدن دشمن به فاصله ی ۷۰۰ رنجی آن شروع به ضربه زدن میکند و قدرت ضربه ۱۹۹-۱۹۰ و سرعت ضربه خیلی سریع می باشد.

welloflifeteam1 welloflifeteam2

افراد دور چشمه(shopper):برای خریدن هر نوع آیتم باید روی این افراد کیلیک کرده و نسبت به خریداری اقدام کنید.

1335329233_fontan1

فروشگاه مخفی لاین(Hidden shop):این فروشگاه در کنار لاین های بالا و پایین قرار دارد که برخی آیتم های کاربردی را برای خرید قرار داده است.

hiddenshop-line

فروشگاه مخفی(hidden shop): این فروشگاه در تیم یک کنار تاور ۳ لاین بالا می باشد و در تیم دو بالا ی روشن می باشد.

hiddenshop

برج(Tower):برج ها وظیفه دارند که از دشمنان در صورت نزدیک شدن به فاصله ی ۷۰۰ رنجی به آن ها ضربه بزنند،در هر تیم ۱۱ برج وجود دارد که هر لاین ۳ عدد و درخت و برج یخی ۲ عدد می باشد. و ضربه زنی تاور در جدول زیر نمایش داده شده است.

tower-place

 شماره تاور(Tower)  قدرت ضربه(Damage)  سرعت ضربه(Attack speed)  زره(Armor)  سطح سلامتی(health)
 داخل بیس  ۱۲۲-۱۸۲  خیلی سریع(very fast)  ۳۰  ۱۶۰۰ واحد
 اول  ۱۲۲-۱۸۲  خیلی سریع(very fast)  ۲۵  ۱۶۰۰ واحد
 دوم  ۱۲۰-۱۴۰  خیلی سریع(very fast)  ۲۵  ۱۶۰۰ واحد
 سوم  ۱۰۰-۱۲۰  سریع (fast)  ۲۰  ۱۳۰۰ واحد

 

ساختمان های حساس:یک- سرباز خانه(ancient of war) دو-آرچر(ancient of lore)

barraks-team1 archer-team1 barraks-team2  archer-team2

نابود شدن هر یک از این ساختمان ها منجر به افزایش قدرت ضربه و سطح سلامتی یونیت و ارچر در تیم مقابل می شود.

نکته: در صورت نابودن شدن تمام سرباز خانه ها و آچرها یعنی ۶ ساختمان حساس باعث می شود که پدیده ی Mega creeps رخ دهد که تمام سرباز ها و ارچر ها در هر لاین تیم مقابل سه برابر قوی می شوند و هرکدام دسته کم به اندازه ی یک هیرو لول ۱۰ قدرت دارد.

ساختمان های اضافی: این ساختمان ها فقط برای افزایش طلای حریف مقابل که آن را نابود میکند می باشد و فایده ی مهم آن این است که سرعت حمله نیرو های دشمن را در هنگام حمله به درخت یا برج یخی کاهش میدهد.

other-buildingsteam1 other-buildings2team1other-buildingsteam3other-buildingsteam2 other-buildings3team2other-buildings2team2

دوستان عزیز در صورت داشتن اکانت یا کلن گارنا میتوانید به راحتی آن را در ایران جی جی به اشتراک گذاشته و با کمترین کارمزد به فروش بگذارید صحفه اشتراک

garena-shop

surce ایران جی جی دات آی آر

امیدوارم مطالب بالا برای شما مفید واقع شده باشد و شما میتوانید برای مطالعه آموزش های دیگر سایت بقیه ی مطالب را نیز دنبال کنید.

 
FacebookTwitterGoogle+LineWhatsAppShare

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.