آموزش کامل دوتا مقدمه ۲

dota-complete-trainig

آموزش نوع نیرو ها و اصول اولیه بازی در این قسمت توضیح میدهیم،آموزش کامل دوتا از سیر تا پیاز مپ دوتا می باشد،که یک فرد کاملاً نا آشنا با دوتا را از مبتدی به حرفه ای تبدیل میکند،که این اموزش ها شامل:اصول دوتا،هیرو ها،آیتم ها و … می باشد.

نیرو ها

یونیت(سرباز معمولی):هر ۳۰ ثانیه به صورت خودکار در هر تیم و هر لاین به حرکت در می آیند که در تیم ۱ به شکل درخت بوده و در تیم ۲ به شکل اسکلت هستش، قدرت ضربه در اول بازی:۲۳-۱۹  سرعت ضربه:سریع   زرهخون:۵۵۰ واحد و بعضی از این مقدار ها در طول بازی افزایش پیدا میکند و در صورت تخریب سربازخانه حریف تقریبا دو برابر و همچنین تخریب تمام سرباز خانه ی حریف تقریبا سه برابر می شود.

آرچر(سرباز دور زن):هر ۳۰ ثانیه به صورت خودکار در هر تیم و هر لاین به حرکت در می آیند که عکس های آن قرار داده شده است. قدرت ضربه در اول بازی:۲۶-۲۱  سرعت ضربه:سریع  زره:۰ رنج  خون:۳۰۰ واحد فاصله ضربه(رنج):۵۰۰ واحد مانا:۵۰۰ واحد

Unit&Archer

منجنیق:زمان ظاهر شدن آن دقیق معلوم نیست ولی بعد از دقیقه ی ۴ بازی ظاهر میشود و عکس های آن قرار داده شده است. قدرت ضربه در اول بازی:۴۶-۳۵  سرعت ضربه:کند زره:۰  رنج  خون:۵۵۰ واحد فاصله ضربه(رنج):۶۹۰ واحد نوع قدرت ضربه:سیج

meatwagon

نکته: قدرت ضربه زدن منجنیق سیج بوده یعنی تمام مقدار قدرت را به حریف تحمیل میکند و به آرمور به هیچ وجه بستگی ندارد.مانند:هیرو tiny هنگام داشتن آیتم آگانیم

یونیت جنگلی: یاغی های جنگلی می باشند که برای بدست آوردن طلا و تجربه لول یا بدست آوردن لول آن ها مانند هیرو doom ،هیرو در صورت دلخواه به آن ها حمله ور می شود. و عکس آن ها قرار داده شده است.

jungle-creeps

روشن: یک غول بزرگ سنگی می باشد که در صورت قوی شدن هیرو ها به آن حمله ور می شوند و ۲۰۰ عدد طلا برای کل هیرو های تیم و +متغیر طلا به کشنده روشن داده میشود و البته تجربه لول هم به کسانی که در هنگام کشته شدن روشن نزدیک او باشند تعلق  میگیرد و همچنین یک عدد آنخ(احیای مجدد) نیز به صورت آیتم از روشن می افتد که هر هیرو آن رو بردارد در صورت مردن دوباره زنده می شود و این آیتم دیسیبل(غیره قابل انداختن) می باشد.

roshan

نکته۱:روشن هر ۴ دقیقه(بعد از راش اول) به مقدار ۵۰۰ واحد خون ۱۰ واحد قدرت ضربه و ۰٫۵ واحد زره به آن اضافه می شود.

نکته۲: روشن پس از کشته شدن ۸ تا ۱۱ دقیقه بصورت متغییر ظاهر می شود و سری  و سری سوم به جز آنخ دارای پنیر نیز می باشد که در صورت استفاده ۲۵۰۰ واحد خون و ۱۰۰ واحد منا به هیرو افزدوه می شود و آنخ برداشته شده پس از ده دقیقه از بین میرود.

قهرمان(hero):هر بازیکن میتوانید یک هیرو انتخاب کند و هر تیم ۵ هیرو میتواند داشته باشد در کل ۱۰ هیرو  حداکثر در بازی باید وجود داشته باشد، هیرو ها میتوانند با کشتن یونیت از جمله لاین،جنگلی طلا و تجربه لول کسب کنند. عکس نمونه یک هیرو:

sven

پاداش های بازی

نشان های مرموز(پاورآپ یا لپ لپ): هر دقیقه ی زوج یک عدد لپ لپ در آبراه قرار میگرد ولی در مپ ۸۳ به بعد دو عدد قرار میگیرد که یک عدد آن بطور ثابت بونتی می باشد. که عکس آن در بازی نمایش داده می شود.

power-up

انواع پاور آپ:

۱-بوت سرعت(Haste): به شما قدرت آن را میدهد که با سرعت ماکزیموم ۵۲۲ به مدت ۳۰ ثانیه حرکت کنید و رنگ این لپ لپ قرمز می باشد.

haste

۲-دوبرابر کننده قدرت ضربه(double damage):قدرت ضربه خام شما را دو برابر کرده و با قدرت خام شما جمع می شود مانند: damage:100 +100 زمان این جایزه ۴۵ ثانیه است و این لپ لپ به رنگ آبی بوده.

double

۳-احیای مجدد(regeneration):خون و مانا شما را به اندازه ی ۳۰۰۰ عدد خون و ۲۰۰۰ عدد مانا به مدت ۳۰ ثانیه پر میکند ولی با دریافت یک ضربه کوچک از بین می رود و اگر شما هنگام فعال بودن آن اسپیل بزنید مشکلی نیست و رنگ آن سبز میباشد.

reg

۴-غیب شدن(invisibility): با برداشتن این لپ لپ شما پس از ۲ ثانیه پنهان می شوید و این پنهانی به مدت ۴۵ ثانیه باقی میماند ولی اگر شما به جز راه رفتن کار دیگری انجام دهید از جمله:ضربه زدن،عوض کردن رنگ پا و از امثال این کارها باعث غیر فعال شدن می شود. ورنگ این جایزه بنفش می باشد.

invis

۵-کپی(IIIusion):با برداشتن این لپ لپ به شما دو عدد فتوکپی از هیرو تان میدهد که فقط قابلیت ضربه زدن دارند و درصد قدرت آن ها تقریباً ۳۵% هیرو اصلی میباشد و همچنین قدرت ضربه برای هیرو نزدیک زن(۲۰۰%) و برای دورزن(۳۰۰%) و زمان باقی ماندن آن ها ۷۵ ثانیه هستش. و رنگ آن زرد می باشد.

ilosuin

۶-پاداش(bounty): این لپ لپ در مپ ۸۳ ارائه شده است که اول بازی در هر طرف آبراه قرار میگرد و بعد از آن هر دقیقه ی زوج یک عدد در یک طرف آبراه و یک طرف دیگر آن نیز بصورت تصادفی یک لپ لپ از شماره ۱ تا ۵ قرار میگرد. که به شما مقداری شانسی طلا و تجربه لول میدهد. و رنگ و شکل آن طلایی است.

bounty

تعاریف عمومی دوتا

Damage:به معنی ضربه زدن به دشمن می باشد که واحد آن عدد به واحد که یک عدد متغییر تقریبی است مانند:damage:19-21

Attack Speed:به معنی سرعت ضربه زدن می باشد که واحد آن عدد است و برای محاسبه درصدی آن میتوانیم از فرمول زیر استفاده کنیم

Attacks per second = (1 + IAS)/BAT

بطور مثال:هیرو ونجفول اتک بیس ۱٫۷ دارد. مخفف اتک بیس BAT است.
اگر ونجفول دارای سرعت ضربه ۱۶۰ واحد باشد داریم:
قدرت ضربه بر ثانیه: (۱ + ۱٫۶۰)/۱٫۷ = ۱٫۵۳ زمان بر ثانیه

Range:به معنی فاصله ی ضربه زدن به دشمن که واحد آن عدد است مثلاً:range:700

Armor:به معنی زره می باشد که دربرابر ضربه دشمنان به جز اسپبل دفاع میکند

فرمول محاسبه آن:

آرمور مثبت

Damage Reduction = ( 0.06 * armor ) / (1 + 0.06 * armor)
مثال:
۱۰ armor:
( ۰٫۰۶ * ۱۰ ) / ( ۱ + ۰٫۰۶ * ۱۰ ) = ۰٫۶ / ۱٫۶ = ۰٫۳۷۵ = ۳۷٫۵%
۲۰ armor:
( ۰٫۰۶ * ۲۰ ) / ( ۱ + ۰٫۰۶ * ۲۰ ) = ۱٫۲ / ۲٫۲ = ۰٫۵۴۵

آرمور منفی

Damage Increase = 1 – 0.94 ^ (-armor)

Examples:
-۵ armor:
۱ – ۰٫۹۴ ^ (–۵) = ۱ – ۰٫۹۴ ^ ۵ = ۰٫۲۶۶ = ۲۶٫۶%
-۱۰ armor:
۱ – ۰٫۹۴ ^ (–۱۰) = ۱ – ۰٫۹۴ ^ ۱۰ = ۰٫۴۶۱ = ۴۶٫۱%

Move Speed: به معنی سرعت حرکت یک واحد می باشد که در حالت طبیعی حداکثر سرعت ۵۲۲ می باشد ولی در هیرو هایی همانند Spritbreaker ممکن است به ۷۵۰  برسد ولی این مقدار سرعت در قالب لول می باشد.

health:به معنی خون یا سطح سلامتی شما می باشد که واحد آن عدد است.

Mana:به معنی قدرت جادویی می باشد که به وسیله ی آن البته برای هیرو ها، کریپ های جنگلی کمک میکند اسپیل بزنند.

Gold:به معنی طلا می باشد که رایج به سکه بوده و برای کار هایی همچون:buy back،خرید آیتم و … میباشد. و همچنین با کشتن کریپ ها معمولی،جنگلی و … می باشد.

game time:به معنی زمان بازی انجام شده از حرکت اولین دسته کریپ های معمولی می باشد.

نکته:کریپ همان دسته ی یونیت ها میباشند که هر ۳۰ ثانیه ظاهر میشوند.

Day&Night:ساعت از ۶:۰۰ آغاز می شود تا ۱۸:۰۰ که از ۶تا ۱۸ روز می باشد و از ۱۸ تا ۶ شب می باشد. و این بازه ی زمانی در بازی هر ۸ دقیقه(۴ دقیق روز ۴ دقیق شب)  شامل می شود.

و پس از قطع یک درخت بعد از گذشت ۵ دقیقه دوباره رشد و جای خالی آن را پر میکند

اعداد بالای پنجره نمایش هیرو ها: برای نمایش مقدار هیرو کشته شده،مردن،همکاری در کشتن،مقدار کریپ معمولی کشته شده و مقدار کریپ خودی کشته شده بصورت زیر:

۱۰/۳/۴-۴۵/۱۰

بصورت مثال: هیرو کشته شده:۱۰ مردن:۳ همکاری:۴ کریپ کشته شده توسط من:۴۵ و کریپ خودی کشته شده:۱۰

info-map-dota

دوستان عزیز در صورت داشتن اکانت یا کلن گارنا میتوانید به راحتی آن را در ایران جی جی به اشتراک گذاشته و با کمترین کارمزد به فروش بگذارید صحفه اشتراک

garena-shop

surce ایران جی جی دات آی آر

امیدوارم مطالب بالا برای شما مفید واقع شده باشد و شما میتوانید برای مطالعه آموزش های دیگر سایت بقیه ی مطالب را نیز دنبال کنید.

 
FacebookTwitterGoogle+LineWhatsAppShare

یک فکر در “آموزش کامل دوتا مقدمه ۲”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.