تسلط بر پویزن اسپل

hqdefault

از آپدیت اول جولای و اضافه شدن سه اسپل، تصمیم گرفتیم که آموزش استفاده از این سه اسپل رو برای شما توضیح بدیم و اولین اسپیل هم پوزیون می باشد که به ان میپردازیم.

روش کار پویزن اسپل:

با ساخت دارک اسپل فکتوری، اولین اسپلی که قابل ساخت خواهد بود، پویزن اسپل هست.

پویزن اسپل، به نیروهای دفاعی حریف آسیب وارد میکنه و همچنین سرعت آن ها را کاهش میده (روی نیروهای خودی اثری نداره). کاربرد این اسپل روی قهرمانان و سربازان کلن کسل دفاعی حریف هست. قبلا برای اینکار از اسپل لایتنینگ استفاده میکردیم که به دلایلی (که مطلب جداگانه ای در موردش خواهیم داشت) این اسپل کارآمد تر هست.

clash-of-clans-poison-spell-1

یکی از دلایلش اینه که آسیب ایجاد شده توسط این اسپل، از ۲۷۰ در سطح یک تا ۵۹۰ در سطح آخر یعنی چهار، اونو از لایتنینگ اسپل قدرتمند تر میکنه (البته در مواجه با نیرو های مدافع، روی ساختمان ها بی اثره)

دومین دلیل اینه که این اسپل در منطقه ی اثرش (همون دایره) آسیب یکسان ایجاد میکنه (لایتنینگ در مرکز بیشترین آسیب رو ایجاد میکنه و هرچی از مرکز دور بشیم آسیب کمتره) و این مسئله باعث کنترل بهتر اسپل میشه و لازم نیست با زحمت زیاد، نیروهای دشمنو در یک نقطه جمع کنید. سوم اینکه از لحاظ فضا، نصف لایتنینگ جا میگیره و هزینه ی ساخت بسیار کمتری داره (به اندازه ی دو تا hog).

روش استفاده از پویزن اسپل:

شاید تا اینجای کار با خودتون بگید که روش استفاده به این صورته که به محض دیدن سربازای مدافع، یک اسپل رو روشون میزنیم و کار دیگه ای نیاز نداره. اما شرایطی هست که اوضاع متفاوته. سه حالت رو باهم بررسی میکنیم:

حالت اول: سربازای مدافع، سربازان فارمینگ هستند (بربر، آرچر، ویزارد و…) و همه بدون دردسر از کلن کسل حریف خارج شدن.

clash-of-clans-poison-spell-2

این بهترین حالت ممکن هست. فقط کافیه اسپل رو روی اون ها بندازید و مرگشون تماشا کنید.

نکته: از این اسپل روی این نیروها استفاده نکنید: دراگون ، پکا، گولم، لاوا

دلیلش اینه که تاثیر زیادی نداره و در نود درصد مواقع باعث مرگشون نخواهد شد. همون طور که میبینید، بالون در این لیست نیست و با وجود اینکه تا اینجای کار از نیروهای دردسر ساز کلن کسل بوده، از این به بعد با اسپل جدید، مشکلی ایجاد نمیکنه.

 حالت دوم: قهرمانان (بربرین کینگ و آرچر کویین) در مرکز بیس حریف هستند.

poison-spell-barbarian-3

رویارویی با اونا در وسط حمله، بسیار مشکل ساز هست چون قابل کشتن قبل از حمله نیستن. شما میتونید تا سقف ۱۱ تا پویزن اسپل با خودتون ببرید (شاید در سطح های متوسط ممکن نباشه اما غیر ممکن هم نیست) با ۱۱ تا پویزن اسپل سطح چهار، شما میتونید بربرین کینگ سطح ۴۰ و آرچر کویین سطح ۴۰ رو از پا در بیارید! البته این بالاترین سطح بود. شما با ۴ عدد پویزن اسپل سطح ۲ میتونید ارچر کویین سطح ۳۴ رو از پا در بیارید. آرچر کویین بزرگترین مشکل و مزاحم در اتک های سطح بالا هست که گاهی باعث میشه بخاطرش، نوع حمله و ترکیب سرباز ها رو عوض کنیم. از این به بعد، با کمک این اسپل شاهد تنوع بیشتری در اتک ها خواهیم بود چون حتی با چند اسپل سطح پایین میشه اونو از دور خارج کرد.

حالت سوم: کلن کسل در مرکز بیس و اطلاع نداشتن از نیروی مدافع.

clash-of-clans-clan-castle-loot-4

در برخی از چیدمان ها (مخصوصا چیدمان های قوی) کلن کسل حریف در مرکز هست و به سادگی خالی نمیشه. بدترین قسمتش، جدا از اینکه نمیدونیم چی قراره از کلن کسل خارج بشه، اینه که وقتی به شدت در حال پیاده کردن چیدمانو زمان بندی استفاده از اسپل ها هستید، نیروها مدافع خارج میشن.

با وجود پویزن اسپل، میتونید به سرعت این  نیروها رو از دور خارج کنید، یا حداقل با صرف یک اسپل، سرعتشونو کم کنید. حتی اگر اون نیرو دراگون باشه، این اسپل میتونه سطح سلامت و سرعتشو کاهش بده که باز هم یک مزیت محسوب میشه.

ویژگی مهم پویزن اسپل اینه که برای سربازایی مثل ویزارد، حتی اگر در سطح آخر باشن، مرگ آور هست و چون سرعتو کم میکنه، غیر از سربازایی که در بالا نام بردیم، میتونه صد در صد مرگ آور باشه.

ممنون بابت همراهی با ما.

شما میتوانید برای پیشرفت سریع در بازی خود از جم استفاده کنید و همچنین برای حمایت مالی سایت ایران جی جی برای بهتر شدن از ما جم خریداری کنید.

buy-gem

 
FacebookTwitterGoogle+LineWhatsAppShare

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.